Chris Avellone bol označený za sexuálneho predátora

Chris Avellone bol označený za sexuálneho predátora
10:33, 24.06.2020

Pomerne známa osobnosť vo svete vývoja hier, Chris Avellone sa momentálne musí spamätávať z dopadu svojich niekoľko rokov starých príbehov. Paradoxne sa však nedotýkajú videohier ako takých, ale skôr jeho chuti lákať opačné pohlavie za zatvorené dvere. Aspoň túto skutočnosť definuje pod hlavičkou #Metoo zopár žien, ktoré označili práve Chrisa za sexuálneho predátora.

Scenárista a herný dizajnér Chris Avellone je podpísaný pod slávnymi hrami ako Fallout 2, Planescape Torment, Prey, KOTOR 2, Jedi Fallen Order, Divnity: Original Sin 2 a tak ďalej a tak podobne. Celá kauza mu pochopiteľne zásadne zmenila život a všetky spoločnosti, u ktorých figuroval na výplatnej listine, dali od jeho mena okamžite ruky preč. Vôbec najvýraznejšie to spravil poľský Techland, s ktorým spracoval na vývoji prekliateho pokračovania Dying Light. Pokračovanie na seba nenechalo dlho čakať a pridali sa aj ďalšie štúdiá ako Gato či Hardsuit Labs. Posledná menovaná firma s Chrisom niečo kutila v súvislosti okolo ich očakávaného projektu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ale vo svetle tejto nepeknej situácie, už vraj neplánujú jeho prácu začleniť do finálnej verzie hry.

Lavínu spustila slečna s menom Karissa prostredníctvom svojho Twitter účtu v súvislosti s opisom situácií, kde Chris má opíjať mladé ženy a vodiť si ich následne do hotelovej izby. Na jej odhalenie okamžite reagovali aj ďalšie mená, z čoho vzniklo niečo, čo už sa len tak zastaviť nedá. Obvinený reagoval ospravedlnením jednej z konkrétnych osôb čím fakticky priznal v očiach sociálnej bubliny vinu. Otázkou ostáva či niečo takéto môže za pár rokov vyšumieť alebo sa s to s jeho menom už potiahne navždy a prácu v hernom biznise môže definitívne zavesiť na klinec.


DALŠÍ

CGwillWin