hw
recenze
HyperX Cloud Mix

HyperX Cloud Mix - recenze
HyperX Cloud Mix - recenze
12:00, 02.06.2020

Už dlhšiu dobu som sa obzeral po headsete, s ktorým by som dokázal jednoducho cestovať a využiť ho ako na hranie, tak aj na prácu a počúvanie hudby. V tomto segmente je ale výber naozaj zložitý, nakoľko prienik týchto požiadavok vytvára nie vždy príjemný kompromis. Zrejme som ale nebol jediný, nakoľko HyperX volanie po akomsi všestrannejšom headsete vyslyšalo a už pred dvoma rokmi uviedlo na trh variáciu svojej známej Cloud série s podnázvom "Mix". A na ten sa v dnešnej recenzii pozrieme.

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Mix - recenze)

"Mixy" majú oproti svojim súrodencom hneď na prvý pohľad menšie, no trochu mohutnejšie mušle. Plastovo-hliníkový rám dopĺňa mäkká pamäťová pena s koženým, pekne poprešívaným poťahom, takže o pohodlie mať strach nemusíme. Veľkosť rámu je samozrejme nastaviteľná. Zvlášť sa v balení nachádza mikrofón - prepojiteľný štandardne 3,5mm jackom, klasický jack-jack v prípade pripojenia slúchadiel káblom, jack-jack predlžovačka a nabíjací (bohužiaľ ešte micro USB) kábel.

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Mix - recenze)

Ako som už spomenutím nabíjacieho kábla naznačil, jedná sa o wireless headset a teda je možné ho využívať ako s káblom a jackovým mikrofónom, teda v akomsi gaming móde alebo prostredníctvom bluetooth a zabudovaného malého mikrofónu na telefonovanie. S mixami teda neutrpíte ani pri každodennom cestovaní v mhd, kde si pohodlne vybavíte hovor a po príchode domov ich proste prepojíte káblom, zapojíte mikrofón a hráte. Používať jackový mikrofón bez prepojenia káblom však nieje možné. Prepojený bezdrôtovo vydrží headset podľa výrobcu 20 hodín, no samozrejme záleží na hlasitosti. Moja skúsenosť je približne 12-13 hodín, čo je aj tak vcelku slušné.

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Mix - recenze)

Dostávame sa ale ku kvalite zvuku, kde budem asi najkritickejší. Na Cloud Mix som presedlal z headsetu Cloud Revolver, ktorý je o vyše 1300Kč/50€ lacnejší (nieje však bezdrátový). Musím ale uznať, že títo dvaja bratia si v audiu konkurovať veľmi nemôžu. Aj keď má Cloud Mix svoje veľké kvality a zlý headset to samozrejme nieje, za cenu vyše 4000Kč by som určite očakával o niečo lepšiu kvalitu zvuku. Audio je jednoducho mierne plechové, neobklopuje vás ale znie akoby trochu tlmene na všetkých úrovniach, čo je poznať najmä pri počúvaní hudby.

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Mix - recenze)

Či teda chceme alebo nie, kompromis je cítiť. Cloud Mix ponúka skvelú výdrž batérie, kombináciu drátového a bezdrátového pripojenia, či kvalitné materiály a dizajn, no v tejto cenovej kategórii je jednoducho trochu pozadu kvalitou audia. Zrejme by som tento fakt natoľko nevytýkal, ak by šlo o čisto herný headset, no ak si máme Cloud Mix zobrať na cestu do práce a počúvať hudbu, chce to o čosi lepší výkon.

Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Mix - recenze)


CGwillWin