hw
recenze
Steelseries Apex 5

Steelseries Apex 5 - recenze
Steelseries Apex 5 - recenze
12:00, 14.05.2020

Na triedu Apex od legendy na hernom poli - Steelseries, sme sa pozreli už niekoľkokrát. Tieto klávesnice mieria bezpochyby na o čosi náročnejších hráčov, avšak v každom segmente nájdeme aj "kompromisnejšie" modely, ponúkajúc o čosi nižší štandard za príťažlivejšiu cenu. V sérii Apex tak nájdeme modely s označeniami 3, 5, 7 a Pro, zoradené vzostupne ako podľa ceny tak aj podľa možností, ktoré ponúkajú. Dnes sa v recenzii pozrieme na zlatú strednú cestu - model Apex 5, ktorý podľa mňa však ponúka viac, ako mu je pripisované.

Klik pro zvětšení (Steelseries Apex 5 - recenze)

Ťažké hliníkovo-plastové telo v tomto prípade Steelseries obohatilo o nezvyčajný, z bokov elegantne poohýbaný dizajn a dojem prémiového produktu nám bezpochyby dodá aj matná, na dotyk príjemná podložka pod zápästie, ktorú je možno veľmi jednoducho pripnúť a odopnúť za použitia magnetu. Kábel vedúci z klávesnice je v prípade Apex 5 trošku hrubší, gumový a bohužiaľ neodnímateľný, čo však trošku kompenzuje možnosť nastaviť si, z ktorej strany klávesnice bude kábel viesť, vďaka šikovným svorkám v jej zadnej časti. Dizajnu však nepochybne dominuje malý smart displej a ďalšie dve tlačidlá (tlačidlo a koliesko), nachádzajúce sa nad numerickou klávesnicou.

Klik pro zvětšení (Steelseries Apex 5 - recenze)

S ich pomocou sa staneme o čosi efektívnejšími na poli sociálných sietí, či médií, nakoľko nám displej pomôže zobraziť napríklad správy z Discordu, môžeme si tam nakresliť, či naimportovať vlastný obrázok, alebo dokonca gif. Hliníkovým kolieskom ďalej vieme ovládať hlasitosť médií a tlačidlom napríklad pauzovať a opäť spúšťať hudbu. Samozrejme si s pomocou steelseries Enginu vieme všetky 3 prvky prispôsobiť a namapovať podľa svojej chuti.

Klik pro zvětšení (Steelseries Apex 5 - recenze)

Čo sa týka samotných spínačov, ide o modré, hybridné mechanické spínače, takže pri stlačení klávesy pocítime starý známy "tactile bump", pre modré switche typický. Je nutné si však aj uvedomiť ich vyššiu hlučnosť na rozdiel od napríklad červených, či hnedých spínačov, čo môže vo večerných hodinách vadiť napríklad vašim polovičkám. Aj keď hovoríme o hybridných mechanických switchoch, pod čím sa často ukrýva nejaká fejková mechanika za pár drobných, musím uznať že tu to tak v žiadnom prípade nie je. Od čistokrvného mechanického spínaču by sme to mnohí na stlačenie ani nespozorovali. Veď ale stále hovoríme o klávesnici za vyše 3000 Kč/130€. Samozrejmosťou v tejto cenovej kategórii je aj RGB podsvietenie s množstvom rôznych efektov.

Klik pro zvětšení (Steelseries Apex 5 - recenze)

Steelseries Apex 5 je veľmi slušná herná klávesnica, ktorá určite nesklame aj náročnejších hráčov, hľadajúcich zlatú strednú cestu. To však platí len ak by si vyberali z hardwaru Steelseries, nakoľko za túto sumu môžeme u konkurencie nájsť taktiež veľmi podarené kúsky a to s plne mechanickými spínačmi. Featurky navyše ako LED displej, či multimediálne tlačidlá nám však znova o čosi uľahčia život a tak záleží, kto si na čom potrpí.Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti SteelSeries

Klik pro zvětšení (Steelseries Apex 5 - recenze)


CGwillWin