recenze
Wolf & Pigs: Out for Vengeance

Wolf & Pigs: Out for Vengeance - recenze
Wolf & Pigs: Out for Vengeance - recenze
12:00, 11.09.2020

Rozprávka o troch malých prasiatkach, ktorých už nebavilo skrývať sa v teple maminej sukni, a tak sa rozhodli vyraziť do krutého sveta plného nástrah ale aj radosti, sprevádzala mnohých z nás ešte v čase detstva. Jedná sa o jednoduchú ľudovú premisu na všetky tie heslá o rovnosti a bratstve, ktoré sú navyše okorenené zdravým sedliackym rozumom. Veď kto by už chcel bývať v dome zo slamy, ktorý by sám o sebe a pod vplyvom počasia zhnil ako jablko bez toho, aby si na ňom nejaký vlk trénoval silu svojho dychu? Tri malé prasiatka a hladný vlk sú teda príbehom veľkého množstva poučení a podľa indie spoločnosti Visual Light, ktorá sa rozhodla pomocou VR technológie vytvoriť svojské pokračovanie, si zaslúžime aj stáročia od jej prvého uvedenia nejaký rozumný záver a priestor na diskusiu. Dokáže nám to projekt Wolf & Pigs: Out for Vengeance ponúknuť?!

Prvá verzia tejto notoricky známej rozprávky sa objavila okolo roku 1840

Klik pro zvětšení (Wolf & Pigs: Out for Vengeance - recenze)

Aj cez to všetko, ako som sa snažil vám pozadie vzniku tejto striktnej VR akcie okoreniť akoukoľvek hlbšou pointou, výsledok celú moju snahu zhatí skôr, než by som si predstavoval. Wolf & Pigs: Out for Vengeance je totižto v úvodzovkách len ďalšia priamočiara a frenetická akcia z pohľadu prvej osoby, ktorá celú gameplay náplň stavia na akomsi efekte lietajúceho pavúka. Hlavným hrdinom je však poriadne nahnevaný vlk, ktorému sa do cesty stavajú pekne agresívne prasce. Z pohľadu scenára tu tak máme takzvaný obrátený efekt, kde sa nevinnosť malých roztomilých a jemne ochlpených prasiatok vymenila za hrubú kožu brutálne akčnej slaniny, čo si priam pýta hodenie do vriaceho kotla. Táto premisa je samozrejme úplne v poriadku a sám som s ňou nemal žiadne väčšie problémy, ostatne málokto by mohol očakávať, že sa z podobne štylizovanej arkády určenej pre majiteľov virtuálnej reality vyliahne filozofické dielo s pointou hodnou Sigmunda Freuda.

Premiestniť a strieľať...

Klik pro zvětšení (Wolf & Pigs: Out for Vengeance - recenze)

Proti komu to vlastne onen vĺčik tak aktívne zbrojí? Nechcem vám tu nejako odkrývať už tak chudobnú dejovú linku, každopádne nič sa nestane, ak naznačím niečo o ceste za pomstou. Jej hlavnú pointu tvorí nebezpečný a notoricky známy Pig Brothers Gang, teda tlupa prasiat odhodlaných zabiť všetkých, čo sa im rozhodnú skrížiť cestu. Vyššie som pritom sám spomínal hlavnú mechaniku na štýl pavúka. Táto funkcia pohybu je vám umožnená vďaka interakcii so špeciálnym hákom na priťahovanie vecí, ale aj premiestňovanie sa z bodu A do bodu B. Wolf & Pigs: Out for Vengeance pracuje na báze plného motion snímania oboch vašich rúk, kde neustále prepínate medzi tradičným arzenálom (ten je možné si postupne vylepšovať a meniť) a hákom na postup vpred. Ako taký Spider-Man skáčete kade tade po skalnatých pohoriach divokého západu a sú to práve kulisy tohto kresleného westernu, ktoré z väčšej časti pomáhajú naštartovať pomerne vtipnú atmosféru. Veď čo už by vás malo viac rozosmiať, než vlk samotár skákajúci po hlavách zločineckého gangu prasiat?!

Repetitívne a krátke

Klik pro zvětšení (Wolf & Pigs: Out for Vengeance - recenze)

Celková interakcia sa krúti prevažne len okolo boja samotného. Hlavný hrdina síce sem tam otvorí nejakú truhlu pomocou kľúčika, tu sa od vás vyžaduje na moment prestať do všetkého strieľať a skúsiť aj praktickejšiu činnosť, ale ešte než sa truhlica zase zaklapne, boj začne nanovo. Už veľakrát spomínané lezenie a presun na základe používania unikátneho háku je určite cielene dávané do opozície práve voči akcii a často som počas hrania mal pocit, že to vlastne funguje a človek nespadá do prehnanej rutiny boja ako takého, ale potom prišli až prehnane akčné pasáže, ktoré tento pocit rozdupali na prach. Uvedomujem si, že Wolf & Pigs: Out for Vengeance je jednoducho len ďalšou frenetickou prestrelkou, ktorá svoj úvod maskuje za známu rozprávku, ale nakoniec jej nejde o nič iné, než o zaradenie sa po bok tých stoviek podobných hier. Na česť jej a tvorcom samotným padá minimálne príjemná vizuálna stránka, ako aj slušný zvuk (na nezávislú produkciu), ale kto by sa tešil na poriadne uchopenie témy ako takej a pritlačenie pedálu na humornú strunu aj z pohľadu motivácie prasiatok samotných, bude silne sklamaný.

Technická stránka spadá pod kategóriu "uspokojivá"

Wolf & Pigs: Out for Vengeance sa s prehľadom dokáže uživiť tam, kde hľadáte frenetické likvidovanie umelej (ne)inteligencie. U hry tohto formátu nie je nutné premýšľať a jediný problém môže nastať v momente, kedy vás pri snahe vyhnúť sa projektilu poslaného z hlavne prasaťa sekne poriadne v krku.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Visual Light

Klik pro zvětšení (Wolf & Pigs: Out for Vengeance - recenze)

Recenzovaná verze: PC

PRŮMĚR
58%
CZECHGAMER
A fúkol tak silno, až kvalitný námet odfúkol do susedného mestečka

CGwillWin