Kultový Pong dostane pokračovanie

Kultový Pong dostane pokračovanie
17:51, 31.03.2020

Legendárna Atari arkáda z roku 1972, ktorá vlastne slovíčko "arkáda" pomáhala definovať, teda Pong, sa dočká ďalšej reedície. Tentokrát však prichádza istý príklon k bizarnej snahe o jej RPG evolúciu aj s príbehom o dvoch plošinách prehadzujúc si pixel z jednej strany obrazovky na druhú.

Pong Quest (oficiálny názov) príde behom nasledujúcich týždňov a to vo verziách pre Steam, Nintendo Switch, Xbox One, a PlayStation 4. Je to Pong, ako ste si ho nikdy nepredstavovali ani len vo sne! Ponorte sa do úplne nového sveta zábavy inšpirovanej jednou nezabudnuteľnou legendou, kde zažijete dobrodružstvo prostredníctvom odvážneho hrdinu (uja plošinku). Ten sa vydáva na strastiplné výpravy do 2D scenérií založených na klasických hitoch firmy Atari, vrátane Asteroids, Centipede a mnohých ďalších.

"Pong ako RPG je niečo úplne neočakávané, ale úžasné zároveň. Sme nadšení, že môžeme oživiť túto legendu, aby sme si zároveň uctili čaro samotnej IP a priniesli toľko milovanú hrateľnosť novej generácii hráčov a fanúšikov RPG schémy. Atari má totižto bohaté portfólio plné zábavných titulov a tak skúma nové spôsoby, ako im vdýchnuť nový život.“ povedal Atari COO Jean-Marcel Nicolai.


DALŠÍ

CGwillWin