hw
Microsoft vysvetľuje prítomnosť AA batérii v Xbox Series X ovládači

Microsoft vysvetľuje prítomnosť AA batérii v Xbox Series X ovládači
09:47, 30.03.2020

Ako dobre viete, tento rok sa nám takzvane mení stráž v zmysel konzol od spoločností Microsoft a SONY, z čoho prvá menovaná firma už svoju generáciu Xbox Series X odhalila takmer na sto percent. V tejto súvislosti sa informácia o napájaní ich vylepšeného gamepadu (pridané sociálne tlačidlo, úprava smerového kríža, použitý materiál), ktoré aj naďalej vychádza z klasických AA batérií, mnohým javí ako archaické a zlé rozhodnutie. Samotné MS na to má však iný názor a tu je ich argumentácia, prečo aj naďalej chcú mať vo svojich ovládačoch tradičné baterky.

Jason Ronald z Microsoftu, sa v rozhovore pre Digital Foundry jasne postavil za záujmy rozumného poskytovania služieb. Podľa ich filozofie má mať konzument vždy možnosť voľby a integrácia vstavaného akumulátora, by tento aspekt zabila. Ich výskumy totižto ukazujú, že až 50 percent ich zákazníkov a hráčov preferuje klasické batérie. Preto je logickou voľbou nechať gamepad v tomto smere takzvane otvorený a kto nechce kupovať normálne batérie, zakúpi si dodatočný akumulátor, či už priamo od MS alebo tretích strán. Ten ale samozrejme už nie je súčasťou základného balíku s konzolou, čo je aj často dôvodom na rozhorčenie mnohých konzumentov.

Polarizácia hráčov čo preferujú baterky pred akumulátorom je zrejmá, ostatne samotný akumulátor sa po čase aj tak "vyťahá" ako guma v trenírkach a nejde dodatočne vymieňať, čím sa stáva celý produkt značne nepoužiteľný. Prakticky vás donúti k nákupu nového gamepadu (cca 60 eurová investícia), alebo k pripojení na kábel, čím sa vlastne dostanete do éry prvého Xboxu. Xbox Series X teda nič takéto nechce a nechá vám za príslušný poplatok možnosť voľby.


DALŠÍ

CGwillWin