speciál
8 hier vhodných do každej karantény

8 hier vhodných do každej karantény
8 hier vhodných do každej karantény
09:01, 17.03.2020

Situácia okolo hrozby nakazenia sa Koronavírusom, nám deň čo deň mení podmienky bežného sociálneho bytia, s čím sa oveľa častejšie spája aj otázka; ako si skrátiť ten čas za zatvorenými dverami? Na jednu stranu tak máte príležitosť konečne prejsť tie kvantá "sale" značiek, ktoré vám digitálne obchody nanútili bez toho, aby ste o nich v danom čase vlastne vôbec uvažovali. Ale na druhú je tu možno ideálna doba sa porozprávať s manželkou a zistiť, že to vo výsledku nie je vôbec zlá osoba. Dosť však bolo cynických vtipov a poďme si sem naskladať môj osobný zoznam potencionálnych záujemcov o váš nie už tak drahocenný čas, ako tomu bolo donedávna. Nečakajte však, že vám sem teraz vyhodím všetky free arkády aké sa len dajú stiahnuť, tento rebríček je zmesou práve prichádzajúcich AAA hier ako aj nenápadnej zmesi indie produkcie.

Animal Crossing: New Horizons

Začnime rovno u veľkej exkluzivity a to na Nintendo Switch. Nový Animal Crossing je vlastne vôbec tou najlepšou odpoveďou na všetky vaše sociálne potreby, ktoré prebiehajúca karanténa potláča. V tejto roztomilej adventúrke máte možnosť cestovať po celom svete bez jediného obmedzenia a stretávať sa s kamarátmi v ich vlastných príbytkoch, to všetko bez akéhokoľvek strachu z nákazy čímkoľvek. Vydanie? 20. 3. 2020 a ako som už spomenul, exkluzívne na Nintendo Switch.

Zoria: Age of Shattering

Od plnej ceny sa teraz presunieme do free zóny. Za nápisom Zoria: Age of Shattering sa skrýva akčná RPG so silným príklonom ku taktike, ktorú môžete stiahnuť do svojho PC pod týmto odkazom. Vývojári ju plánujú behom roka okoreniť aj vydaním pre Steam (v oveľa obsiahlejšej verzii), každopádne tá aktuálne dostupná vám dokáže ukrátiť poriadne dlhý čas bez toho, aby ste museli čo i len otvoriť peňaženku.

Disco Elysium

Jedna z najlepších hier za minulý rok, ktorá sa možno na úkor svojej nenápadnej indie agendy ešte dostatočne nepretlačila do povedomia širšej hráčskej komunity, je aktuálne v peknej zľave na GOG-u. Detektívna RPG s izometrickou kamerou, kde beží reálna časová osa a kde ste schopný sa s jednou NPC postavou rozprávať pokojne aj hodinu v kuse, je rovnako ideálnou pozvánkou na kvalitne strávený čas za pomyselnou bielou plachtou páchnucou po dezinfekcii.

Trust me I Got This

Viem s akou razanciou reagujete na akúkoľvek ponuku hrania sa zadarmo a tak po projekte za reálne peniaze, môžeme zase prihodiť niečo z vreca s nápisom "free". Tentokrát ide dokonca o logickú adventúrku s názvom Trust me I Got This, ktorú si môžete pokojne spustiť aj prostredníctvom prehliadača. Vznikla behom dvoch dní prác a to počas nedávneho eventu Global Game Jam 2020 a pod jej vznikom stoja štyri mená. Viac sa dozviete pod týmto odkazom, kde zároveň nájdete aj súbor na stiahnutie.

Ice Hockey Manager

Podľa všetkého, sa milovníkom ľadového hokeja tento rok nedostane vytúženej dávky športového vyžitia, keďže tohtoročné majstrovstvá sveta budú kompletne zrušené. Aby sme vám, v prípade ak máte radi klzisko a plný nos, trocha túto nepriaznivú situáciu pomohli zvládnuť, ponúkame odkaz na stiahnutie free simulácie samotného Ice Hockey manažéra. Jedná sa o freeware program s poriadne veľkým obsahom dát (18 líg, cez 300 klubov, viac než 8000 hráčov), ktorý by mal uspokojiť aj náročnejších z vás.

ENCODYA

Aby sme týmto netradičným zoznamom pokryli aj iné žánre, než len hore uvedenú zmesku, presunieme sa teraz do sveta klasických point-and-click adventúriek. Za projektom ENCODYA sa skrýva spojenie Cyberpunku na štýl filmového univerza Blade Runner, ktorého hlavnou devízou, okrem očividne slušne zvládnutého artu, je humorná linka na štýl slávnej značky Monkey Island. Pod týmto odkazom si môžete stiahnuť obsiahlu demo verziu, ktorá by vás na nejaký ten čas mohla zamestnať, minimálne do doby, než sa autorom podarí zohnať dostatok financií na dokončenie svojej vízie.

Corruption 2029

Indie spoločnosť The Bearded Ladies, ktorá stojí za nesmierne kvalitnou TBS značkou Mutant Year Zero: Road to Eden, pestuje svoj talent aj naďalej. Nedávno pritom uviedli, exkluzívne na Epic Games Store, svoj ďalší projekt a to sci-fi taktickú RPG Corruption 2029. V zmysle konceptu sa oproti Mutant Year Zero vlastne nič nemení, len zmutovanú kačicu a prasa nahradili vojaci s ultra moderným arzenálom. Hru pre vás v súčasnosti už nejaký ten čas testujem a aj preto som schopný jej názov suverénne priradiť na pozíciu odporúčaní do akejkoľvek karantény.

Watch Dogs

Takmer sedem rokov starý projekt Watch Dogs, ktorým si Ubisoft dokázal spraviť isté meno vo svojom najobsiahlejšom žánre (teda akčných adventúrach), sa od 19. 3. 2020 do 26. 3. 2020 ocitne vo free sekcii Epic Games Store. Ak vám teda táto značka za ten dlhý čas vždy dokázala uniknúť, alebo ste nebodaj nedokázali jej v celku slušný príbeh dokončiť, teraz nastala tá ideálna doba tento fakt napraviť a zabiť tak dve muchy jednou ranou.CGwillWin