hw
Výrobné náklady na PlayStation 5 sú 450$

Výrobné náklady na PlayStation 5 sú 450$
08:30, 14.02.2020

Spoločnosť SONY sa nedávno celkom jasne vyjadrila, že diskutovať o finálnej cenovke piatej generácie ich platformy PlayStation síce môžeme, ale konečná cifra podlieha mnohým faktorom, vratane taktiky voči konkurencii.

PlayStation 4 sa začala predávať na hranici 400 Dolárov, ktorú dozaista PS5 nedokáže zopakovať a otázkou teraz je, o koľko viacej budete musieť pri kúpe tohto hardvéru vydať zo svojho konta? Možný odhad nám dnes načrtol únik celkových nákladov na výrobu jedného kusu v továrni, ktoré by mali čítať sumu 450$. Vráťme sa teraz späť k stále žijúcej PS4, ktorej výroba stála presne 381$ a ten zvyšok predstavoval finálnú obchodnú cifru. Cez to všetko musia dnes spoločnosti ako SONY a Microsoft svoj hardvér dotovať, čo je pochopiteľné a strategické, keďže zárobky prichádzajú zo sveta hier a zarábať na každom jednom kuse hw sa minimálne v prvom roku života daného stroja, nedá ani náhodou.

Ak by sme sa teda riadili cenovou politikou použitou u PS4, tak PlayStation 5 by mohla začať na sume cca 470-480$, avšak tento odhad je zaťažený jednak silným optimizmom, ale hlavne želaním rýchlej eliminácie vírusu Corona. Ten totižto značne skomplikuje výrobu ako aj dopravu konzol do cieľových destinácií a je dosť možné, že launch next-gen systémov PlayStation 5 a Xbox Series X sa bude musieť posunúť.


DALŠÍ

CGwillWin