hw
Atari postaví sieť herných hotelov

Atari postaví sieť herných hotelov
13:57, 28.01.2020

Do končekov prstov sa mi tlačí myšlienka o druhom veľkom krachu tejto slávnej spoločnosti, avšak nechcem nikomu teraz priať nič negatívne a prejdem tak radšej rovno k veci. Firma Atari totižto ide skutočne budovať sieť hotelov zameraných na videohernú kultúru. Tento odvážny biznis plán vykonajú za podpory dua spoločností GSD Group a True North Studio, a prvý hotel otvorí svoje brány už koncom tohto roka v meste Phoenix štátu Arizona.

Aj keď celý projekt je dosť skúpy na nejaké informácie, hotely budú zjavne ponúkať viacero virtuálnych ciest ako zaujať svojich hostí. Od VR cez AR až po klasické hranie sa na konzolách. V tejto súvislosti som sám v očakávaní, či si na izbách hostia nájdu aj pripravovanú konzolu Atari VCS, ktorá tento rok príde na trh. Samozrejmosťou je ponuka organizovania rôznych akcií spojených s oslavou elektronického športu, ako aj tematických game eventov. Pôjde rozhodne o jedinečný projekt, ktorý môže zaplniť dieru na trhu ale rovnako tak aj zlomiť väz jeho iniciátorom.

Pokiaľ by bol tento nápad úspešný a pokusný hotel v Arizone to jasne ukáže, hlavný investor GSD Group plánuje vykonať výstavbu aj v ďalších mestách naprieč USA, ako Austin, Chicago, Denver, Las Vegas, San Francisco, San Jose a Seattle.


DALŠÍ

CGwillWin