hw
recenze
HP OMEN Mindframe Prime

HP OMEN Mindframe Prime - recenze
HP OMEN Mindframe Prime - recenze
12:00, 16.01.2020

Každá velká vývojářská společnost, k jakým se HP řadí, se dnes a denně pokouší odlišit od konkurence, a to tak, že se při tvorbě nových sad hardwaru snaží přijít s něčím dosud neviděným a originálním. Zářným příkladem takovéto novinky, pomineme-li nedávný vstup Omen do světa herního nábytku, v dnešní době nejlépe vystihuje headset Mindframe Prime. Na první pohled má toto jinak obyčejné příslušenství možná přehnaně robustní design, ale Mindframe Prime v sobě skrývá zásadní novinku, ze které těží i zmíněný exkluzivní Omen.

Konec pocení uší.

Klik pro zvětšení (HP OMEN Mindframe Prime - recenze)

Začneme právě inovativní technologií FrostCap, která v sobě skrývá termoregulační chladiče v obou sluchátkách. Díky jejich přítomnosti je umožněna akumulace chladného vzduchu v uzavřeném prostoru, čímž ochlazují vaše uši, ať je vaše herní seance dlouhá jakkoliv. Tento pokrok asi nejvíc ocením v letním období, kdy můžeme na kapotách aut smažit vajíčka a naše sluchátky zakryté uši začínají plakat solný roztok už během několika málo minut po nasazení headsetu. Ještě než jsem měl možnost tuto technologii vyzkoušet na vlastní uši, netušil jsem, jak prospěšnou věcí se tato technologie ukáže. Přeci jen mít na hlavě klapky na uši několik hodin v kuse, které mají navíc uzavřenou cirkulaci, zprvu přináší jistá omezení, ale pulzující chlad působí místy až stimulačně a přinejmenším vám pomůže se u hraní příjemně uvolnit. V tomto je Mindframe Prime zcela jistě unikátním produktem, který může pomoci nejednomu z vás ke zvýšení pohodlí u celodenního sezení před PC. Stačí tohle na investici za nějakých 200 Euro?

7.1 zvuk přes USB?

Klik pro zvětšení (HP OMEN Mindframe Prime - recenze)

Ano, je to tak. Hewlett-Packard se při vývoji svých sluchátek snažila vsadit na jednoduchost a kvalitu skrytou v jednom jediném kabelu. USB A připojením do stolního počítače (headset není určený pro konzole) si podle popisku můžete vytvořit virtuální 7.1 zvuk se vším všudy. Na papíře to zní pěkně, ale realita je už někde jinde. Kvalita 7.1 zvuku se v případě HP OMEN Mindframe Prime nedá definovat pozitivně (alespoň při svém základním nastavení). Tím horší je taky fakt, že se nedá přepnout do standardu, čímž právě schéma možností nastavení samo padá na hubu, a bohužel z brutální výšky. Tedy jediné, co má majitel exkluzivního headsetu možnost regulovat, je hlasitost přijímaného zvuku. Dokonce ani ovládání citlivost jinak designem pěkně situovaného mikrofonu s malým světýlkem na konci byste zde hledali marně. U prémiových sluchátek s tak obrovskou cenovkou se takové fundamentální přešlapy nedají přejít s úsměvem na tváři, naopak vás spíš zůstane zmatený výraz, jak toto někdo mohl dopustit. K čemu je, že FrostCap funguje dokonale, když zvuk stojí za starou bačkoru?

Chlazení produkují malé hliníkové desky umístěné těsně u vašich uší.

Klik pro zvětšení (HP OMEN Mindframe Prime - recenze)

Skutečnost, že se designérům podařilo na tak malém prostoru integrovat zajímavou - a hlavně funkční - technologii, si rozhodně zaslouží obdiv. Jenže většina konstrukce je z plastového materiálu, a dobře víme, jak s vlastním vybavením hráči čas od času nakládají, bojím se, že stoprocentního stavu se zbavíte ještě v záruční době. Výše zmíněná funkce chlazení odvádí teplo po těle sluchátek, takže se plast konstantně zahřívá. Během používání to sice vůbec není znát, ale na dotyk už ano. Při použití speciální Omen aplikace můžete efekt chlazení částečně regulovat, a to včetně kompletního vypnutí. Nechybí ani klasická RGB linka s podporou milionů barev (včetně žádných), zvlášť pokud nechcete ve tmě svítit jako ruský žigulík. Ale zpět k absence možnosti regulace zvuku. Ani přes aplikaci Omen není šance eliminovat virtuální 7.1 efekt nebo nastavit citlivost mikrofonu. Jedná se o nejzásadnější problém, který s Mindframe Prime mám.

V dané cenové relaci najdete spoustu headsetů, které mají zvuk vyřešený mnohem lépe.

Klik pro zvětšení (HP OMEN Mindframe Prime - recenze)

Přenos, ať už hrajete nebo jen posloucháte, s sebou nese jakýsi povlak fádnosti. Jen si vzpomenu na nedávné testování mnohem levnější konkurence a ten poměr kvality zvuku (středy, basy, výšky) je vskutku do uší bijící. Zachraňuje to nadprůměrně kvalitní mikrofon, který sice zbytečně pípá, když ho chcete vysunout nebo zasunout, ale na rozdíl od ušní části je kvalitou diametrálně jinde. Evidentně bude nezbytné, aby HP překopalo systém možností nastavení přes svůj software a rozšířilo možnosti regulace zvuku. To, jak funguje tento dost drahý headset je podle mého názoru nepřípustné a dokud se nezmění výše uvedené skutečnosti nemohu jeho koupi v žádném případě doporučit. Závěrem uvedu ještě něco k pohodlnosti. Originální aspekt chlazení uší funguje dokonale i při celodenním hraní, k čemuž ještě připomínám elastickou čelenku, který odděluje spojnici sluchátek od vaší hlavy. Je příjemná na dotek a sluchátka na vaší hlavě drží v protichůdném tlaku. V tomto ohledu nemohu proti produktu Omen, která chce definovat pohodlí a luxus, říci křivého slova. Chce to ale zapracovat na technických aspektech a v dnes tolik opakované variabilitě nastavení. Nikdo nemá rád, když mu do uší jde podprůměrný zvuk, zvlášť z tak drahého produktu.

Klik pro zvětšení (HP OMEN Mindframe Prime - recenze)Za poskytnutí produktu k recenzi děkujeme společnosti HP

Klik pro zvětšení (HP OMEN Mindframe Prime - recenze)


CGwillWin