hw
Samsung predstavil SSD so snímaním odtlačku

Samsung predstavil SSD so snímaním odtlačku
09:31, 10.01.2020

Opäť sa vraciame na tohtoročný CES do Nevadskej púšte a mesta hriechu Las Vegas. Z tých veľkých spoločností, ktoré si tam prišli odprezentovať novinky na nadchádzajúce roky, nesmieme pochopiteľne vynechať značku Samsung. Tá prišla so zaujímavým riešením bezpečnosti u externého SSD disku (T7 Touch SSD), ktorý má na svojom tele umiestnenú čítačku odtlačkov prsta. K nej je po dizajnovej stránke pekne pripnutý Led indikátor ale čo je dôležitejšie, aj enkrypcia AEX 256-bit. Viac potom nájdete v tlačovej správe nižšie.

Klik pro zvětšení (Samsung predstavil SSD so snímaním odtlačku)

Nový kapesní SSD disk od Samsungu vyniká bleskovou rychlostí, biometrickou ochranou pomocí otisku prstu a elegantním trvanlivým provedením

Společnost Samsung představila nejnovější externí záznamové médium – SSD disk T7 Touch. Zájemci se mohou těšit na kompaktní a elegantní provedení, ale hlavně na nejvyšší přenosovou rychlost, jaká je v současné době prostřednictvím USB 3.2 Gen 2 k dispozici. Nový disk se zároveň vyznačuje vysokou úrovní ochrany dat – díky vestavěnému senzoru je k přístupu zapotřebí otisk prstu. Doporučené maloobchodní ceny budou 3 999 Kč za verzi s 500 GB, 5 999 Kč za 1 TB a 11 399 Kč za 2 TB. V České republice budou ke koupi během 1. čtvrtletí tohoto roku.

„Mnozí lidé se dnes neustále přesouvají mezi prací, domovem a koníčky a často si chtějí všechna svá data nosit s sebou. Teď jsou jejich data díky otiskům prstů v bezpečí a navíc jim nabízíme nejvyšší rychlost, jaké lze momentálně docílit, to vše v elegantním a kompaktním balení.“ vysvětluje dr. Mike Mang, viceprezident oddělení Brand Product Biz Team v divizi pro paměťová média společnosti Samsung Electronics.

Disk je určen pro profesionály i amatéry. Nabízí dostatečnou kapacitu pro ukládání velkého množství fotografií, her či filmů ve 4K nebo 8K, lze ho použít v kombinaci s počítačem, tabletem, chytrým telefonem nebo herní konzolí. Další výhodou je odolné provedení.

V porovnání s předchozími záznamovými médii se T7 Touch vyznačuje výrazně rychlejším datovým tokem. Rychlost čtení dosahuje 1050 MB/s, rychlost zápisu 1000 MB/s - jde tedy zhruba o dvojnásobné hodnoty v porovnání s předchozím modelem T5 a až 9,5x vyšší rychlost než u externích pevných disků HDDs . Nejvyšší rychlosti dosáhne displej přes rozhraní NVMe.

Klik pro zvětšení (Samsung predstavil SSD so snímaním odtlačku)

O bezpečnost dat se kromě hesla a 256-bitového hardwarového šifrování AES stará poprvé v historii SSD disků od Samsungu i biometrický prvek – vestavěný skener otisků prstů. Navzdory citelně vyšší rychlosti, vylepšenému hardwaru a pevnému hliníkovému krytu je T7 Touch stále velmi lehký, váží jen 58 gramů. Díky svým originálním vlastnostem a parametrům získal cenu Innovation Awards na veletrhu CES 2020.

T7 Touch bude k dispozici v černém a stříbrném provedení ve variantách s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB. Bohaté možnosti konektivity zajišťují kabely USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A v základním balení, disk je kompatibilní s operační systémy Windows, Mac a Android. Další výhodou je tříletá limitovaná záruka.


DALŠÍ

CGwillWin