Vo veku 24 rokov zomrela prvá žena League of Legends

Vo veku 24 rokov zomrela prvá žena League of Legends
13:05, 30.12.2019

Aby som vám nadpis viac špecifikoval, tak Maria Creveling, známa vo vodách eSport sféry pod prezývkou Remilia, bola svojho času prvou profesionálnou hráčkou League of Legends Championship a je to len pár dní, čo tento svet opustila. V mladom veku 24 rokov a podľa informácií od ľudí priamo z jej okolia, zomrela pokojne v spánku. O ďalšie detaily sa z pochopiteľných dôvodov nechceli deliť.

Poďme sa teraz stručne pozrieť na kariéru tejto slečny. V roku 2015 sa ako členka tímu Renegades, postarala o výhru v turnaji League of Legends Challenger. Týmto úspechom, ktorý sama komentovala s veľkou zdržanlivosťou a nadhľadom, sa Renegades mohli posunúť do LCS teda League Championship Series. Maria sa tak stala vôbec prvou ženou v tejto sérii a zapísala si tak na konto vec, ktorú jej už história navždy uchová.

Presuňme sa teraz do roku 2016, kedy sa v kolotoči turnajov LCS musela Maria vyrovnávať s hromadou nových a nie často pozitívnych zážitkov. Jej klub prehráva s tímom Liquid a samotná Remilia ohlasuje odchod zo scény. Chcela si dať prestávku v profesionálnej kariére a odpočinúť si, teraz citujem; od neustáleho obťažovania. Toto rozhodnutie trvá len do roku 2017, kedy sa pripája k tímu Kaos Latin Gamers, avšak ani to jej príliš dlho nevydrží. Následne totižto musí odísť na základe zdravotných problémov s hlasivkami (išlo o chirurgický zákrok).

Toto bol len čiastočný nekrológ tejto mladej a sympatickej slečny, ktorá sa pod LCS vlajkou stala mediálne známou a to nie len pre jej prvenstvo v zmysle pohlavia, v dovtedy rýdzo mužskom svete.


DALŠÍ

CGwillWin