hw
recenze
HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless

HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless
HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless
12:00, 27.12.2019

Nie je to tak dávno, čo nám kolega Filip vo svojej recenzii predstavil klávesnicu Alloy Origins. Prémiový kúsok herného hardware-u, tentokrát kompletne z dielne HyperX a to aj vrátane mechanických spínačov. Dnes máme na stole jej kompaktnejšieho brata a to Alloy Origins Core, takzvanú tenkeyless verziu tejto rady.

Princíp kompaktnosti spočíva, ako to u klávesníc býva, odstránením numpadu a ušetrením tak niekoľkých drahocenných centimetrov. To sa hodí najmä ak sa chystáte na LAN párty alebo herný turnaj, kde povedzme si na rovinu, býva priestor na stole značne obmedzený. Origins core tak pôsobí ako malá, ale zato pevná krabička, ktorú jednoducho hodíte do batohu a vyrazíte kamkoľvek potrebujete, bez toho, aby ste mali obavu o váš herný výkon. Je však škoda, že v tomto prípade nemáme v balení ten mäkký cestovný vak, ktorým nás HyperX hýčkal pri starších verziách ich mechanických klávesníc.

Klik pro zvětšení (HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless)

Origins core pripojíme jednoducho pomocou USB-C kábla do USB-A vstupu na počítači. Klávesnica sa vzápätí rozsvieti a my sa môžeme hneď pustiť do hry. Samozrejme nechýba RGB podsvietenie, ktorého efekty si môžeme prispôsobiť v softvéri NGenuity. Jeho updatované, prehľadnejšie rozhranie nám už snáď život neskomplikuje a my si blikanie na vlnky, prskavky, či rumunskú diskotéku prepneme kedy sa nám zachce.

Klik pro zvětšení (HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless)

Ako je už trendom v takmer všetkých technických sférach, aj pri klávesniciach sa každá spoločnosť snaží odčleniť od masy a vyvinúť aj svoje mechanické spínače. Táto rada je pre HyperX prvou bez využitia Cherry MX, s nasadením vlastných červených switchov. Počas budúceho roka by mali pribudnúť aj modré, či hnedé spínače, ktoré budú osadené v tejto, aj nadchádzajúcich radách.

Klik pro zvětšení (HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless)

A musím priznať, že toto rozhodnutie nebolo na škodu. Na Origins Core som prešiel zo staršej HyperX Alloy FPS, osadenej červenými Cherry MX a rozdiel je markantný. Spínače HyperX sú na stláčanie príjemnejšie a najmä tichšie, čo vaši partneri vo večerných hodinách určite ocenia. Zároveň však nestrácajú na podstate a sú stále poriadne rýchle.

Klik pro zvětšení (HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless)

HyperX Alloy Origins Core je kompaktná mechanická klávesnica s minimalistickým vzhľadom a výbornou funkčnosťou. Ak často hrávate na rôznych miestach, alebo len máte radi väčší priestor na vašom stole, toto je určite vhodné riešenie. Samozrejme ale musíme za prémiový produkt počítať aj s prémiovou cenou, ktorá sa pohybuje okolo 2800 Kč. Menším mínusom je pre mňa absencia vaku na prenášanie a vidličky na vyberanie kláves, ktorá sa hodí napríklad pri čistení klávesnice.

Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Alloy Origins Core Tenkeyless)


CGwillWin