osobnost
Nintendo by mohlo raz poraziť aj Disney, tvrdí Miyamoto

Nintendo by mohlo raz poraziť aj Disney, tvrdí Miyamoto
12:30, 25.11.2019

Známa vývojárska osobnosť a nesmrteľný otec klasických plošinoviek Shigeru Miyamoto, sa v nedávnom interview pre japonský server Nikkei, rozrozprával o budúcnosti spoločnosti Nintendo, teda značke ktorej slávu sám budoval už od osemdesiatych rokov.

Podľa jeho názoru, by portfólio svetovo známych hrdinov hier z produkcie Nintenda, mohlo pokojne konkurovať koncernu Disney a to na všetkých frontoch. Problém prečo tomu tak zatiaľ nie je však vidí hlavne v rodičoch, ktorý často nedovolia svojím deťom hrať sa videohry a skôr ich smerujú ku sledovaniu televíznej produkcie s logom známeho myšiaka. Práve toho, ako tvrdí Miyamoto, by raz mohol zo svojho tróna zosadiť jeho inštalatér Mario aj s celou rodinou. Chce to však vraj čas a generačnú výmenu konzumentov, ktorých detstvo sa často útlo spája práve s notoricky prevareným myšiakom.

Samotné Nintendo však expanduje, a to už dávno, aj mimo hernú schému. Táto pôvodne hračkárka spoločnosť, s viac ako storočnou tradíciou, už nejaký čas stavia zábavné parky s tématikou Super Nintendo World a rovnako, investuje milióny do celovečerných filmov zo svojho populárneho portfólia. Uvidíme, či sa naozaj raz táto snaha zúročí a Disney sa v zmysle ziskov pokloní pred veľkým "N".


DALŠÍ

CGwillWin