Návrat Half-life vypadá fantasticky

Návrat Half-life vypadá fantasticky
08:17, 22.11.2019

Včera proběhlo avizované oznámení novinky ze světa Half-life nesoucí podtitul Alyx. Valve se po dvanácti letech vrací k jejich nejdůležitější značce jenom to není trojka ani Episode 3. Jedná se o prequel zasazený mezi události prvního a druhého dílu. Soustředit se bude na boj hrdinky druhého dílu Alyx Vance a jejího otce Eli proti mimozemským nestvůrám Combine, které postupně zotročili lidstvo. Podle traileru to vypadá, že dějištěm bude to samé město City 17 jako v druhém díle.

Klik pro zvětšení (Návrat Half-life vypadá fantasticky)

Což je asi tak vše co se o příběhu ví. Hratelnost v traileru vypadá opravdu výborně. Pro mnoho z nás je zklamání, že se jedná o exkluzivně VR titul, který si, alespoň v kvalitě jakou ukazuje trailer užijí jenom majitelé pořádného hardware a nejlepších VR headsetů (z nižšího spektra bude podporován Oculus Quest s pomocí Oculus Link - připojení k PC). Lidé, kteří zakoupí nejnovější Oculus Index dostanou hru zdarma ostatní zaplatí 60USD.

Co však tušíme, že se nejedná o žádnou maličkou hru. Geoff "Game Awards" Keighley ji hrál v různých procesech vývoje a trvá kolem 15 hodin. Ten samý člověk posledních několik let navštěvuje Valve a pomalu dokumentuje návrat společnosti k této slavné značce. Dokument Final Hours vyjde stejně jako hra v březnu 2020. Prozatím se můžeme podívat na dvacetiminutový rozhovor s tvůrci.

Klik pro zvětšení (Návrat Half-life vypadá fantasticky)


DALŠÍ

CGwillWin