recenze
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze
12:00, 07.11.2019

V dnešní recenzi se podíváme na novinku z dílny PopCap Games, kteří se v posledních letech proslavili především pracemi na bláznivých střílečkách z univerza Plants vs. zombies. K dispozici jsou do dnešního dne dva díly série s podtitulem Garden Warfare, což se však nyní mění, jelikož se ke slovu dostává titul Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville. S ním by autoři rádi navázali na úspěchy, které slavili s dodnes relativně populárními předchůdci a jestli se jim tedy podařilo zúročit bohaté zkušenosti z předchozích vývojů, na to se již pojďme podívat na následujících řádcích.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

Zpět na bojiště

Hra původně vyšla zhruba před dvěma měsíci v rámci předběžného přístupu, přičemž plná verze je k dispozici až nyní. Díky tomuto kroku si nebudete moci po spuštění stěžovat na nedostatek hráčů, to je rozhodně dobře. Stejně jako v případě předchozích her se jedná o 3D střílečku, která je zaměřena primárně na multiplayerové bitvy, nicméně na své si letos přijdou o něco více i singleplayeroví hráči, případně ti, kteří rádi hrají v kooperaci či módy PvE. Variabilita je zkrátka veliká a mohla by bát potenciální zárukou toho, že titul jako takový neupadne příliš rychle do stereotypu.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

Staří známí

Jelikož hra vychází ze známého univerza, asi nebude překvapením, že do hlavních rolí byly opět pasovány jak „roztomilé“ rostlinky, tak i děsivější zombíci. Ihned po pátečním zvolení vaší postavičky jste vysazeni na vaší základně, nebo chcete-li hubu, který opět slouží jako hlavní rozcestník, ze kterého můžete zamířit buďto do konkrétních režimů nebo se v něm potupně seznámit s herními možnostmi. Po splnění několika málo úkolů, ve kterých si potrénujete ovládání, střelbu i speciální bonusy jste poté vpuštěni do samotné hry, kde již záleží čistě na vašich preferencích na co máte zrovna chuť. Obě základny jsou součástí větší mapy, na které lze posléze blbnout a zapojit se do střetů obou znepřátelených stran, případně zkoušet nové věci či získávat úrovně pro vaše postavy.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

Postavičky v hojném počtu

Těch je na výběr poměrně dost, jejich variabilita je dobrá a zaručeně si tak najdete na obou stranách barikády nějakého toho svého favorita. Když už byla řeč o postavách, tak je nutno říci, že každá z deseti možných postav z jedné strany má na druhé straně svůj protějšek, který disponuje téměř shodnými parametry, potažmo speciálním arzenálem, takže je v podstatě lehce rozpoznatelné, co za konkrétní nebezpečí vám od které postavy hrozí. Jako hlavní nevýhodu při vylepšování úrovní opět vidím hlavně to, že k dispozici není globální level, nýbrž každého panďuláka je nutno vylepšovat zvlášť, což lehce zmírňuje fakt, že postup úrovněmi není nikterak zdlouhavý, takže zakrátko budete mít své oblíbence na takovém levelu, jako chcete. Díky úrovním si poté odemykáte speciální vlastnosti, takže se z vás může stát například rychlejší "uzdravovač" či dostanete do vínku rychlejší regeneraci bonusů a podobně. Ty se však nastavují také separátně, tak je nutno počítat s tím, že kromě samotného hraní strávíte poměrně dlouho i v samotných herních nabídkách při skladbě a přizpůsobování vašich hrdinů.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

Story?

Jak jsem již zmínil, v Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville se můžete vrhnout i bez pomoci kohokoliv dalšího a pustit se do „příběhové“ kampaně. Tu zde supluje série poměrně zábavných questů, které sice do sebe příběhově příliš nezapadají, nicméně jejich náplň je vcelku zábavná a nejedná se pouze o na sílu přidaný prvek. Zahrát si můžete za obě znesvářené strany, což je také pozitivní skutečnost. Kromě plnění misí jsou mapy také zaplněny všemožnými sběratelskými věcičkami, za které si po jejich úspěšném nalezení můžete dokupovat kosmetické vychytávky. Kromě spousty klasických nepřátel se můžete těšit i na souboje s bossy, využívající různé speciální schopnosti a i když se nejedná o nikterak těžkou hru, dokáží vás několikrát potrápit. Po dokončení příběhu však již nezbývá než se vydat prozkoumat i ostatní herní režimy.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

V koopu i mimo něj

Nechybí zástupce klasické kooperativní hordy, režim Spec Ops, ve kterém se s parťáky bráníte proti nabíhajícím vlnám nepřátel a snažíte se zhatit jejich cíl, kterým je, jako obvykle, obligátní destrukce kytičkové základny. V tomto módu nenastaly žádné razantnější změny, takže jestli jste jej měli rádi minule, víte co od něj čekat. Osobně si hry z této série, nemám-li po ruce synka do kooperace, nejvíce užívám v klasickém kompetitivním multiplayeru. I v novém díle je připojování do her totiž tak svižné, že se mnohdy nestihnu ani rozkoukat a už hledám nepřátele. Logicky jsou úrovně vašich postav společné pro všechny herní variace, takže je jedno, ve kterém režimu sbíráte zkušenosti. Režimy v PvP jsou klasické, takže se můžete těšit na týmový deathmatch, zabírání zón nebo arénové zápasy. Ani v tomto ohledu se oproti minulému dílu nejedná o žádný zásadní posun a lze tak celý titul brát jako nadstavbu s novými mapami a pár kosmetickými prvky. Notoričtí "převlékači" zde totiž opět budou jako v sedmém nebi. Komu by standardní vzhledy postaviček nestačily, ten může zamířit do in-game obchodu a pořídit si nějaké ty další vychytávky pro odlišení se od ostatních hráčů.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

Pár slov závěrem

Z audiovizuálního hlediska nemám hře co příliš vytknout. Vše je do detailů prokresleno, jak postavy samotné, tak i okolní prostředí a komiksové zpracování v sérii nikdy nevypadalo lépe. Menší výtku bych měl však k optimalizaci, jelikož jsem se nejednou setkal se vcelku razantními propady ve snímkování, což by měli autoři co nejrychleji odstranit, jelikož se určitě nejedná o žádné extrémní veledílo, ždímající hardware konzolí do poslední kapky. V současné době mám za sebou v rámci hry odkrouceno hodně přes deset hodin a musím říci, že mě jednotlivá střetnutí stále baví. Autoři navíc slibují postupné rozšiřování již tak solidní porce herního obsahu, takže to vypadá, že na vyplňování mezírek v rámci volného času jsem v současné době našel ideálního kandidáta. Případně mohu kytičky vyměnit za vojáky v Call of Duty, když by ten stereotyp přeci jenom pomalu přicházel, nebo ne? Ač je tedy záležitost Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville cílena především na mladší publikum, pohodlně se u ní dokáží zabavit i odrostlejší hráči, případně se můžete pustit do hraní s vašimi potomky.Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti ABC Data

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 4 Pro

Ceny hry Plants vs Zombies: Battle for Neighborville srovnáte na Zboží.cz.

Klik pro zvětšení (Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - recenze)

SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Souboje dvou nesmiřitelných stran jsou zpět ve skvělé formě, i když pár technických vad na kráse by se našlo

CGwillWin