recenze
Protáhněte si chapadla v Octopus party

Protáhněte si chapadla v Octopus party - recenze
Protáhněte si chapadla v Octopus party - recenze
13:00, 27.10.2019

Od společnosti Matyska jsme se dostali k dětským hrám společnosti TREFL a jednou z nich je i pološílená, ale silně chytlavá dětská zábava s názvem Octopus party. Vašim cílem je nasadit si na tři prsty vaší dominantní ruky (nebo pokud chcete extra výzvu, tak té druhé) gumová chapadla, pomocí kterých musíte skládat kelímky do předem daných vzorců na kartách. Nejrychlejší vyhrává.

To je guma!

Pravidly se ani nemůžeme zabývat, protože žádná v podstatě nejsou. Ke hře dostanete takový letáček, který vás jenom upozorní, abyste dali pozor na to, jak je předloha na kartě vyobrazena, protože kelímky skládáte podle různobarevných mořských zvířátek, od rybek po kraby, a ty mohou být buď normálně, nebo vzhůru nohama. A protože je vašim cílem obrázek na stole replikovat přesně, musíte dbát i na to, jak otočíte své kelímky.

Zpracování je moc povedené, chapadla gumová a pěkně drží na prstech, i když nás dospělé mohou pěkně potrápit. Přeci jen je to spíš hra pro děti, kterým by zase příliš volná chapadla z prstíků padala. Plastové kelímky jsou prakticky nerozbitné a přežijí všechny pády na zem, a že jich bude. Ilustrace na kartičkách se povedly a jde se podle nich dost lehce orientovat, až na pár případů, kdy jsou si tmavá a světlá modré celkem podobné, což často v naší puntičkářské domácnosti rozhodlo o tom, kdo dané kolo bod získá.

Klik pro zvětšení (Protáhněte si chapadla v Octopus party - recenze)

Podmořský svět

Doporučený věk pro Octopus party je 5 let, kdy mají děti už naplno rozvinutou motoriku, každopádně Octopus party může rozhodně posloužit i jako edukativní prostředek. Jestli si myslíte, že byste to zvládli bez chyby a na první pokus, protože máte v podstatě jenom "delší prsty", už prvních pár her by vás vyvedlo z omylu. Rozcvičit se doporučím na zelených stranách karet, kdy většinou ani nepoužijete všechny kelímky (proto pozor na rozdíly v modrých, abyste měli na stole správnou), posléze můžete volně přejít na červené-těžší úkoly. Kartiček není mnoho a za nějakou hodinku jste schopní projet od zelených po červené v kuse.

Klik pro zvětšení (Protáhněte si chapadla v Octopus party - recenze)

Octopus party je hra bez hlubšího příběhu, ale je zábavná, rozvíjí motoriku a trpělivost, která často schází i nám dospělým, což poznal i nejeden můj o zeď se odrážející kelímek. Triviální pravidla a jednoduché mechaniky s prakticky neomezenou znovuhratelností by měly zaručit, že ji v rámci oslav či jiných sešlostí s dětmi budete vytahovat při každé vhodné příležitosti. Škoda jen, že přestože se hra jmenuje Octopus "party", v jedné krabici jsou komponenty jen pro tři hráče, takže pro nějakou skutečnou dětskou party budete muset koupit hru víckrát.

Koupit hru

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Matyska

Klik pro zvětšení (Protáhněte si chapadla v Octopus party - recenze)


SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Zábavná dětská hra, která procvičí motoriku, prostorové myšlení a pohotovost

CGwillWin