hw
Prvé kusy Atari VCS sú už na svete

Prvé kusy Atari VCS sú už na svete
08:12, 09.10.2019

Ak ste si celý ten PR kolotoč okolo návratu kultovej značky Atari neustále spájali s nejakým nepodareným vtipom, budeme vám musieť skaziť akúkoľvek budúcu srandu. Atari VCS, ako nový domáci herný systém, je skutočne realitou a prvé kusy v týchto dňoch už opustili továreň. Je to za účelom naplnenia sľubu platiacich zákazníkov z platformy Indiegogo, ktorá ako prvá ponúkla možnosť predobjednania tejto konzole.

O tom aké konkrétne hry si vlastne na VCS budeme môcť zahrať sa stále len špekuluje. Atari hovorí jak o retro ponuke, tak o remaster sekcii (čo je asi jasné), ale rovnako dodáva, že máme očakávať úplne nové a moderné hry. No a tu sme už odkázaný na varenie zo surovín ako: AMD Ryzen, Radeon Graphics Technology, 2x USB 3.0, HDMI a M.2 SATA. Atari VCS bude disponovať vlastným operačným systémom (možnosť rozšírenia na Windows a Linux), v ktorom je údajne možné pohodlne pracovať ako aj sa zabávať.

Stroj je momentálne možné predobjednať u zahraničných predajcov za sumu 249,99 dolárov u modelu Oarix Atari VCS 400 (4 GB), čo je však len úplný základ. Oveľa praktickejšie vyzerá trojica balíčkov po 389,99 dolárov s označením All-In, menovite Atari VCS 800 (8 GB), čo zahŕňa klasický joystick Atari VCS (k dispozícii osobitne za 49,99 dolárov) a moderný ovládač Atari VCS (59,99 dolárov). Rokom 2020 by malo dôjsť k plnému rozšíreniu tejto platformy po celom svete.


DALŠÍ

CGwillWin