recenze
Toy Story 4: stolová hra

Toy Story 4: stolová hra - recenze
Toy Story 4: stolová hra - recenze
12:00, 05.10.2019

Z pôvodnej myšlienky priblížiť vám, našim čitateľom, výhradne dospelú produkciu stolových a spoločenských hier celkovo sme sa rozumnou a logickou transformáciou postupne prepracovali aj do detskej sekcie. Z môjho pohľadu je to určite prirodzený a pozitívny proces, na konci ktorého môžete svoje ratolesti obdarovať zaujímavými hrami, respektíve zdravšími alternatívami k notorickým lákadlám dneška ako; telefón, tablet, počítač, televízor. Duchu tohto hesla sa dnes preto pozrieme na zaujímavú stolovú verziu animovanej rozprávky Toy Story, respektíve jej štvrtej a komerčne úspešnej časti.

Za spracovaním stojí medzinárodne známa spoločnosť Trefl.

Klik pro zvětšení (Toy Story 4: stolová hra - recenze)

Vďaka spolupráci štúdia Pixar s Walt Disney Pictures sa dnes mená ako Woody, Buzz Lightyear či prípadne Rex stávajú ústrednou témou nejednej detskej radosti a osobne pochybujem, že by čo i len jeden z vás dospelých nemal aspoň aké také povedomie o štvordielnej animovanej ságe Príbeh Hračiek. V kinách sa len pred pár mesiacmi objavil toľko očakávaný štvrtý diel a pri tejto príležitosti sa z pohľadu marketingu priam núkalo zásobiť trh aj dostatkom hračiek vo fyzickej forme. Dajme však teraz bokom všetky tie plastové a vypchaté plyšové hračky a poďme do sveta stolovej kartovej zábavy Toy Story 4. Jej veľavravný prebal musí aj v našich najmenších ratolestiach okamžite evokovať záujem a radosť, veď dizajn v tomto bode obsahuje všetko to, čo deťom dáva lesk do očí.

Zvonili ste?

Klik pro zvětšení (Toy Story 4: stolová hra - recenze)

Obsah skrýva veľkú hraciu plochu z dostatočne tvrdého papiera (ten je po stránke dizajnu pochopiteľne spracovaný v štýle príbehu hračiek) s výrezom uprostred, do ktorého sa usadí špeciálny zvonček. Celá stolová hra je totižto zo série Boom-Boom, ktorá stavia na postupnom zbieraní rovnakých kariet pre dané univerzum (v tomto prípade teda Toy Story) a rovnako káskádovom zvonení. Maximálne štvorica detí si bez nejakej striktnej postupnosti ťahá z balíčku päťdesiatichdvoch kariet a snaží sa nazhromaždiť tri sady rovnakých postavičiek z filmu Toy Story 4. Za každú úspešnú sadu potom cinkne po zvončeku tak, aby súperi mali dokonalý prehľad ako príliš zaostávajú, či naopak, aby sa sami pochválili, ako im to zbieranie pekne ide. Akonáhle sa však ozve trojité cinknutie, o prvom mieste je už rozhodnuté.

Rýchle, jednoduché a z časti aj instantné.

Klik pro zvětšení (Toy Story 4: stolová hra - recenze)

Podľa priloženého návodu by túto spoločenskú detskú hru nemali hrať jedinci mladší než šesť rokov, avšak v zmysle pochopenia pravidiel si túto hranicu pokojne znížte o dva roky. Deti sú totižto dostatočne rozumné na to, aby pochopili základy inak primitívnych pravidiel. Je samozrejme otázne, ako dlho ich zbieranie a cinkanie môže baviť a je tu rovnako tenká hranica medzi dodržiavaním pravidiel a nástupom hlučnej anarchie. Z mojich skúseností počas testovania však vyplynulo, že detské srdce a číru radosť poteší už len samotné prezeranie si kartičiek so zaujímavými obrázkami a pekne znejúci zvonček, tak ten je už len pridanou hodnotou. Boom-Boom Toy Story 4 sa predáva za sumu cca 15 Eur, čo nie je rozhodne nejakou prekážkou pred potešením vašich ratolestí. Zvlášť, ak majú radi príbeh hračiek alebo akúkoľvek inú rozprávku, ktorá spadá do tejto početnej série stolových detských produktov.

Klik pro zvětšení (Toy Story 4: stolová hra - recenze)

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Matyska

Klik pro zvětšení (Toy Story 4: stolová hra - recenze)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

DOBRÉ
60%
CZECHGAMER
Jednoduchá a instantná zábava pre najmenších milovníkov príbehu hračiek

CGwillWin