akce
report
Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019

Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019
Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019
16:00, 06.09.2019

Ve středu jsme se spolu s Czechgamer zájezdem zúčastnili prezentace společnosti Acer v rámci konference IFA 2019, která se pro veřejnost koná ve dnech 6.-11. září. Rozlámaná záda po sedmihodinové cestě se nám rovnala neustálým natahováním, jak jsme na všechny představované produkty chtěli co nejlépe vidět. Na pódiu se postupně vystřídali předáci společností jako NVIDIA, Ubisoft, Zaha Hadid a samozřejmě Acer, aby každý trochu pohovořil o novinkách, které nás v budoucnu čekají. Celou prezentací nás provedl CEO Aceru, Jason Chen.

ConceptD jako Content creation tool

Protože si níže uvedené Predatory kupovali nejen hráči, ale také content creatoři, Acer se rozhodl vyjít jim trochu vstříc a do své nabídky uvést řadu ConceptD. To jsou jak notebooky, tak monitory. Ty disponují precizním barevným rozlišením, nízkou hlučností (pod 40 db v plném zápřahu), možností propojení všech vašich zařízení a špičkovým našlapaným vnitřkem. K dostání jsou tři typy, trojka, pětka a sedmička, čím vyšší číslo, tím lepší komponenty a tím větší flex před vašimi přáteli, pochopitelně. V sérii Pro pak existuje ještě devítka, pro ty nejnáročnější animátory a největší esa ve svém oboru.

Nejlehčí, nejtenčí Swift pro byznysmeny a jim podobné

Swift 5 je ze všech Acer notebooků nejpřenosnější, protože při svých čtrnácti palcích úhlopříčky neváží ani kilo a s výškou necelých 15 milimetrů se vejde pomalu kamkoliv. Notebooky řady Swift se těší dlouhé výdrže baterie, až 12 a půl hodiny bez nabíjení, ideální tedy na celodenní prezentace či jinou práci, ve které nemáte přístup k zásuvce. Partnerství Aceru a NVIDIA je znát i na kvalitních komponentech, které jsou v jejich noteboocích obsaženy, aby splnily standardy i těch nejnáročnějších byznysmenů.

Nastavitelný projektor C250i

V rámci tohoto produktu se Acer pyšní také prvenstvím. První světový projektor, který umí přepnout na zobrazení portrétu, když vám během nejnapínavější scény celého filmu někdo zavolá. Samozřejmostí bude HD zobrazení v rozlišení až 1920x1080. Baterka vydrží až pět hodin, takže cestujete-li třeba někam do lesa a nechcete-li se v noci dívat na stromy a blížící se medvědy, C250i vám vydrží přehrát dva nebo tři filmy. Jeho zvláštní tvar vám umožní napolohovat si přehrávač dle libosti, nejen kolmo ke svislé stěně.

Predator PowerGem zchladí noťas tak, že už nikdy nezamrzne

Klik pro zvětšení (Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019)

Nová chladící součástka pro vaše CPU odvádí teplo až čtyřikrát rychleji než měď a papírově zvedne výkon až o nějakých 12%. Čísla jsou to pěkná, ale víc se zatím neví a na praktické testy či výsledky si budeme muset počkat, jakmile se novinka dostane na trh k uživatelům a recenzentům. Třeba nám taky na stole přistane, to se necháme překvapit.

Klik pro zvětšení (Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019)

Klik pro zvětšení (Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019)

Helios, Triton a Thronos, Predátoři herního průmyslu

V segmentu, který nás zajímal nejvíc - gaming - jsme se dočkali oznámení upgradované verze Predator Thronos Air neboli stopadesátikilového monstra, které bude vévodit vašemu hernímu světu. Nová verze sází na masážní křeslo, které dodá vašemu zážitku docela jiný rozměr, ať už přímo hrajete, nebo se ve své svatyni díváte třeba na RSS esports turnaje, nyní plně sponzorované Acerem. Oproti loňsku je také podstatně snížená cena, Thronos Air si pořídíte už za trapných 14 000 dolarů, tedy v přepočtu lehce přes 325 000 korun.

Klik pro zvětšení (Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019)

Z dostupnějšího soudku: V zimě se na trh dostanou také počítač Predator Orion 9000 a notebook Predator Helios 700. Představené notebooky Predator Triton 300 a 500 se 144 Hz displeji (pětistovka podporuje až 300 Hz) a devátou generací procesorů, NVIDIA GeForce RTX kartami a výdrží baterie až osm hodin, jsou sice o něco těžší než Swift, ale o to našlapanější pro jedno až dvoudenní LAN párty či návštěvy rodinných příslušníků, kam se vám nechce tahat celý stolní PC setup. Chlazené jsou Aeroblade 3D technologií čtvrté generace, a přes parádní vnitřnosti se povedlo udržet výšku na třiadvaceti milimetrech.

Prohlubující se partnerství s Ubisoft

Segment ve videu na začátku článku, který se věnuje tomuto tématu, začíná ve třiapadesáté minutě.

Klik pro zvětšení (Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019)

Rainbow Six Siege je na esports scéně zaběhlým a ostříleným mazákem. Hra je mezi námi už 4 roky a na IFA 2019 Geoffroy Sardin, senior VP Ubisoftu, pyšně ohlásil překonání hranice 50 milionů hráčů. Nyní se o své místo na slunci hlásí i Acer. Predator hardware bude od této chvíle pohánět stroje všech oficiálních RSS esport soutěží a partnerství se prohloubí i za hranici esport scény, konkrétně do samotné hry. Zde probíhá vývoj pravděpodobně kosmetických předmětů s tématikou Predator, které si bude moci odemknout každý hráč na světě.

Komunitní platforma Planet9

V tomto směru se sice nejedná o žádnou novinku, herních komunitních platforem je celkem dost, i těch, přes které se můžete nechat koučovat. Z videa zatím žádná závratná revoluce vidět není, přehled ingame statistik, analýza zápasů a spojení s dalšími hráči a kouči po celém světě zatím není nic, díky čemu bychom si z této služby sedli na zadek a přihlašovali se. Ale pokud Planet9 přijde s něčím opravdu inovativním a velkými jmény v průmyslu, která se postarají o propagaci a příval hráčů, díky kterým se komunita rozroste a udrží při životě, udělá si na trhu své místo.

Klik pro zvětšení (Acer v Berlíně představil spoustu novinek - IFA 2019)CGwillWin