hw
recenze
SteelSeries Arctis 1

SteelSeries Arctis 1 - recenze
SteelSeries Arctis 1 - recenze
12:00, 12.09.2019

Opäť budem iný, opäť budem originálny. Teda, aspoň tak mi to znie v hlave, keď píšem ďalší z radov testov na herné slúchadlá a uvažujem ako začať, ako to celé pojať inak než zbytok kolegov lomeno konkurencie. V tomto rozpoložení mám na tej istej zamyslenej hlave nasadený headset od spoločnosti Steelseries, ktorá v našej review sekcii nepláva vôbec poprvýkrát. V tomto prípade ide o Arctis 1 a musím uznať, že aj keď to je cenovo viac ako dostupný produkt, ten nový The Game hnaný cez jeho mušle prúdi v slušnej kvalite rovno do môjho srdca. West Side!

Za hore uvedenú reklamu som bol odmenený zlatou násadou na predné rezáky a predložkou z leoparda. PS: Dal som si ju na hajzeľ.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Arctis 1 - recenze)

Dobre, dosť bolo originálne neoriginálnych úvodov a poďme k podstate tohto článku. Firma Steelseries je dobre známa produkciou herných klapiek na uši, ktorých cenová relácia sa dokáže vyšplhať tak vysoko, ako vaše deti na strom u babky za dedinou. Za kódovým označením Arctis 1 však nečakajte nič luxusné a určite nie nejako predražené. Za sumu necelých šesťdesiat eur sa vám však dostane základnej opatery bez trvalých zdravotných následkov a rovnako dostatočnej zvukovej kvality, teda minimálne čo sa týka samotných mušlí. Tie síce neuspokojia/neukoja prehnaných audiofilov, avšak pre klasických a na pol hluchých hráčov, ktorým celý deň do slúch hučí ruská mládež, sú priam ideálne.

Plast a nemožnosť oddeliť jack.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Arctis 1 - recenze)

Za tou tenkou stenou humoru sa však skrýva pravda. Arctis 1 sú jednoducho dostupné herné slúchadlá, ktorých negatíva pramenia zo samotnej ceny. Ich konštrukcia je striktne plastová bez akejkoľvek snahy o svetelné a iné čačky mačky. Možnosť nastavenia výšky mušlí je síce dostatočná, avšak prevedenie mostíku (to je to, čo vám tlačí zvrchu na šišku) je značne nepraktické. Čalúnenie je totižto len v malej linke v strede plastu a okraje tak ostali odhalené, čo v prípade, ak často so slúchadlami hýbete hore dole, môže sem tam spôsobiť nepríjemné pocity. Toto sú však extrémne a dosť individuálne prípady, ktoré však musím do hodnotenia zahrnúť tak isto, ako nemožnosť odtrhnúť vstupný kábel od headsetu, čo pri transporte alebo nebodaj poškodení môže vyrobiť istú definitívu.

Kompatibilita dáva šach mat pohodliu?

Klik pro zvětšení (SteelSeries Arctis 1 - recenze)

Nie je to úplne tak. Aj keď sa Steelseries v prípade Arctis 1 rozhodlo ísť cestou okliešťovania, nijako rapídne sa to neprejavilo na dlhodobom používaní v zmysle pohodlia. Veľkosť mušlí je dostatočne veľká a keďže váha slúchadiel je postavená na nízku úroveň, ani počas dlhého používania vám uši nebudú hlásiť umučenie tretieho stupňa. Toto je vôbec to najviac, čo ja osobne od herných ale aj iných klapiek na uši očakávam. Arctis 1 má navyše širokú škálu možností pripojenia. Od stolných počítačov ich môžete bleskovo presunúť k Xbox One, či PlayStation 4 a aby toho v tomto smere nebolo málo, dostalo sa aj na hybridný systém Nintendo Switch. U poslednej menovanej platformy však treba rátať s prepojovaním na mobilný telefón a špeciálnu aplikáciu. Pýtate sa prečo? Pretože Nintendo.

Nastavenie výstupného zvuku ide pochopiteľne na vlne videohier.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Arctis 1 - recenze)

Ak vám to z vyššie postaveného textu ešte nedošlo (pri mne je aj takýto scenár možný), tak Steelseries Arctis 1 sú v prvom rade herným headsetom. Aj keď ho vďaka klasickému 3.5mm jacku môžete pripojiť fakticky k čomukoľvek, celkové namiešanie basov a vytiahnutie hlasovej linky do popredia ho priam predurčuje na hranie, respektíve na online seanse. Akékoľvek nadšenie z toho, aký dobrý nákup ste s týmto produktom urobili, však môže jemne zraziť kvalita mikrofónu. Ten totižto nedokáže dostatočne potlačiť okolitý hluk a ak neplánujete hrávať v totálnej izolácii bez rušivých elementov, je dosť možné, že práve na základe kvality, v zmysle prenosu od vašich úst ďalej, sa vám Arctis 1 do srdiečka nevotrie. Cez to všetko ide vo výsledku o slušne spracovaný výrobok, ktorý sa okrem ceny môže pochváliť hlavne istou variabilitou. Od pripojenia cez pohodlie, až po priemernú zvukovú stránku.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Arctis 1 - recenze)

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti SteelSeries

Klik pro zvětšení (SteelSeries Arctis 1 - recenze)


CGwillWin