hw
recenze
Logitech G PRO X Gaming Headset

Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze
Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze
12:00, 26.07.2019

Cez tie všetky prevažne pádne argumenty, prečo si značka s veľkým L zaslúži dôstojné miesto na trhu s profesionálnou hernou technikou, sa pri svojej práci neustále stretávam s dosť radikálnym odporom zo strany zanietených "audiofilov", ktorí špecifickú kategóriu headsetov určených na online a stream ani náhodou nechcú spodobniť s logom firmy Logitech. Na jednu stranu sa aj cez moje pozitívne testy k rôznym variantom ich najvyššej rady G933 môžem opierať o vlastné skúsenosti a ak niekto dané slúchadlá nazve gučou plastu, čo na hlave vŕzga ako kufor od Dácie, nemám dôvod tento evidentný fakt popierať. O to viac, ak sa pozrieme na cenovku daných slúchadiel, ktoré sú cez PR marketing prezentované ako nástroj pre profesionálov. Všetko však začína a končí u zvuku viac než u samotného dizajnu či prípadne použitých materiálov. Predstavte si však situáciu, kedy si Logitech konečne berie odozvu platiacich zákazníkov k srdcu a na scénu tak prináša novú radu G PRO s nesmierne dôležitým prívlastkom X. Dokážete im aj cez to všetko odolať?

Vkusne zabalené, elegantne jednoduché a konečne aj cenovo dostupné.

Klik pro zvětšení (Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze)

Počas podrobného testovania nových G PRO klapiek na uši sa mi čírou zhodou okolností objavili na stole ďalšie konkurenčné značky v rôznych cenových reláciách, a tak sa opäť raz potvrdilo, že Apsi má jednoducho šťastie, ale hlavne som mal pred sebou bezprostredné ihrisko plné modernej techniky z rôznych kútov našej planéty (aj keď vieme dobre, kde boli všetky zostrojené) a mohol som tak čerpať zo studnice pocitov a dojmov. Pochopiteľne vám tu teraz nechcem robiť žiadny prezentačný blog o daných výrobkoch, chcem však týmto opisom naznačiť, v akom rozpoložení sa celý môj test G PRO X vlastne niesol. No a môžme rovno naviazať práve na to X. G PRO totižto ide na trh v dvoch verziách, kde tá cenovo drahšia s označením X je akousi technologickou novinkou v zmysle použitia BLUE VO!CE prívlastku. Ten pomocou mikrofónu a špeciálnej sady efektov odieva váš hlas do vysoko profesionálneho kabátu bez jedinej vady (kto chce znieť ako športový komentátor?). Opäť sa asi pár audio maniakov začne zúrivo plieskať po čele, avšak samotná ikonka BLUE VO!CE, v spojení so sofistikovaným a užívateľsky nenáročným softvérom G HUB, je pre vás tou najlepšou cestou za dokonalým odlíšením vlastných streamov od akejkoľvek konkurencie.

Predovšetkým pohodlie a zdravé sluchy.

Klik pro zvětšení (Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze)

Iste, pokiaľ by sme chceli byť fakticky presní, tak samotný BLUE VO!CE by bol bez malej zvukovej karty mimo slúchadiel úplnou zbytočnosťou. Pomocou USB sa však cez G PRO X môžete dostať do už spomínaného G HUB (tiež vám to začína pripomínať kódovú správu KGB?) a konečne využiť všetky tie proklamované PR správy o podpore profesionálnej eSport komunity. Tá totižto s vami môže zdieľať vlastné nastavenia pre ich bežný pracovný tréning či turnajové zápasy, čím si vďaka kúpe G PRO X tak trocha privoniate k danej a zdanlivo nedostupnej sfére (bohužiaľ len pre počítače). Apropo vône a pocity sú ďalším premostením na materiály použité pri stavbe tohto výrobku. Hliník a kov tvoria prevažnú súčasť vonkajšej skladby, ktorá v spojení s dizajnom, silne pripomínajúcim obdobné slúchadlá od HyperX, vytvára jednak istý retro efekt, ale hlavne onen niekoľkokrát spomínaný pocit profesionálneho náradia. Už len môj prvý kontakt s týmito slúchadlami, kedy som zo vkusne zabalenej krabice vytiahol jemné a ako smola čierne vrecúško, bol ideálnym momentom na spomalenie času a ústa v režime "dokorán". Tam, kde končí chladný kov, začína naopak jemná koženka a pochopiteľne aj toľko potrebná pamäťová pena, ktorá rovnako dokáže zastaviť čas.

Neviem, ako to je u vás, avšak mne po hodinách používania akéhokoľvek headsetu skôr či neskôr uši kričia o pomoc a mávajú bielou vlajkou.

Klik pro zvětšení (Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze)

Vyzerať pekne je jedna vec, avšak poskytnúť zároveň prvotriednu sadu fungujúcich a zdravotne nezávadných služieb, to už je iná pesnička. V tomto bode testovania nových G PRO som sa vo výsledku nakoniec nestačil čudovať. Ani po celodennom používaní/hraní/počúvaní som nemal chuť strčiť hlavu na pár hodín do mrazničky a myslieť na horké slnečné dni. Uzatvorené náušníky sa aj cez nutné pritlačenie vašich uší (veľkosť teda v tomto prípadne nič nemení) nesnažia ublížiť, ale vďaka svojej konštrukcii odďaľujú akékoľvek bolesti a negatívne dopady. Kto teda mal doteraz veľké problémy počas dlhých smien strávených u hrania, môže vyskúšať G PRO a objaviť možné spasenie. Dosť však bolo ošúchavania si červených uší, je čas sa nejako súhrnne vyjadriť. Logitech sa evidentne poučil a kritiku skôr preštudoval, než by nad ňou len mávol rukou. Ich najnovší a cenovo viac ako dostupný headset totižto prináša atraktívny dizajn, zmes kvalitných materiálov a čo je najdôležitejšie, tak aj vysoko profesionálny zvuk. Je jasné, že možnosti G HUB nastavení sú primárne určené pre PC scénu a konzole v tomto bode smutne stoja v rohu, avšak cez to všetko, ak hľadáte kvalitné slúchadlá s cenovkou do 130 Eur, ktoré z vás navyše spravia stopercentného profíka, tak nevidím dôvod, prečo by ste nemali ísť práve do G PRO X. Ide vo výsledku o vôbec najlepší herný headset, čo kedy táto firma vyrobila.

V balení na vás čaká, okrem krásneho puzdra, aj niekoľko redukcií pre rôznorodé zapojenie, ako aj nesmierne dôležitá zvuková USB karta.

Klik pro zvětšení (Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze)

Za poskytnutie produktu na recenziu ďakujeme spoločnosti Logitech

Klik pro zvětšení (Logitech G PRO X Gaming Headset - recenze)


CGwillWin