recenze
I'm Hungry

I'm Hungry - recenze
I'm Hungry - recenze
12:00, 13.03.2020

Pri pohľade na aktuálne štatistiky nezamestnaných v rôznych kútoch našej zeme by jeden nadobudol pocit, že pracovať sa stále nechce väčšine našich spoluobčanov a tá časť, čo tento priemer kazí chodením za plácou, sa aj pri tom tvári ako kyslý zadok. Existuje však ešte jedna síce okrajová, ale o to viac špecifickejšia sorta ľudí. Osobne ich nazývam ako virtuálnych pracovníkov, ktorí sa po celodennej drine kdekoľvek (u rodičov na gauči asi najčastejšie) rozhodnú pokračovať v pracovnom procese aj v imaginárnom prostredí. Vďaka videohrám tak majú v súčasnosti obrovské možnosti, kde sa realizovať a rovnako, ako aj v reálnom živote, im ona imaginácia môže spôsobiť žalúdočné vredy.

Nie je rýchle občerstvenie ako rýchle občerstvenie.

Klik pro zvětšení (I'm Hungry - recenze)

Spoločnosť Winking Skywalker Entertainment Limited vás poverila vedením malého stánku s klasicky nezdravou zmesou jedla, kde pochopiteľne dominujú také evergreeny ako je hamburger, párok v rožku či hranolky. Sortiment je však samozrejme širší a akonáhle sa rozhodnete ponuku tejto práce prijať, môžete naraz obsluhovať až päť strojov! Z nich postupne vychádzajú rôzne výrobky s dodatočnou možnosťou úpravy, a tu sa dostávame k pointe projektu I'm Hungry. K okienku vám totižto počas jednotlivých kôl prichádza čoraz väčší počet zákazníkov a na vás je ich čo najlepšie obslúžiť. Čas je dôležitou veličinou, ale rovnako aj kvalita prevedenia a pamäť jednotlivých receptov lomeno objednávok. Ak totižto niekomu naservírujete koláč s kuchárskou zásterou miesto jahodovej plnky, bude výsledný čas úplne irelevantný.

Ako rýchlo vás niečo podobné asi tak omrzí?

Klik pro zvětšení (I'm Hungry - recenze)

Verte mi že naozaj rýchlo. Úvodné časti I'm Hungry sú pritom v celku zábavné a chytľavé. Jednoduché tempo v zmysle niekoľkých zákazníkov vám dá dostatok pokoja na dokonalú prípravu jedál až po ich zabalenie (tu je nutné dokonca fúkať do baliaceho vrecúška, aby sa otvorilo), čím ste následne odmenení aj prijatím hotovosti. Jej umiestnenie do pokladnice síce nenavodí ten istý pocit ako výplata v reálnom svete, ale tak nejako to vo výsledku celé funguje na slušnej báze. Akonáhle sa však kariérny modus dostane na úroveň opakovania tých istých postupov bez invencie a nových receptov, začne brutálna nuda. Tú nedokáže zvrátiť ani možnosť progresu samotných prístrojov, ktorá je viazaná na vysoké sumy peňazí. Ich zisk nás zase vracia k spomínanej repetitívnej hrateľnosti, ktorá tu je základným kameňom úrazu.

Príjemná grafická stránka a celkové technické zázemie, vrátane PS Move, potešila moje oči.

Klik pro zvětšení (I'm Hungry - recenze)

Podstata problému, prečo vlastne nemáte chuť na upgrade strojov zarábať, je v nulovej odmene zo strany samotného konceptu. Je jedno ako rýchli a presní ste, vo výsledku vám hra dá vždy len tú istú vopred naprogramovanú sumu peňazí, ktorú by ste získali tak či onak. Zákazník nevie odlíšiť prevedenie samotného jedla, a tak sa totálne zabíja to najpodstatnejšie v zmysle hrateľnosti. Vaše zlé výkony majú maximálne tak dopad na finálne hodnotenie jednotlivých častí, čo je však rovnako úplne irelevantné. Cez to všetko však musím pochváliť technickú stránku a zvlášť animácie postáv. I'm Hungry vyzerá ako krásna rozprávka o jednom špinavom pohostinstve, kde v hlavnej úlohe vystupuje duo nadpriemerne dobre snímaných rúk. PlayStation Move v tomto prípade funguje tak, ako má, a to je jemne povedané zázrak.

Ak niečo neznesiem, tak to je nudná VR hra.

Pritom by stačilo úplne málo a výsledok by bol diametrálne odlišný. V prípade, ak by autori do svojho diela vložili dostatok motivácie v podobe odmien za dobre vykonanú prácu, človek by mal chuť vydržať až do konca a vylepšiť si celú kuchyňu. Takto sa I'm Hungry musí postaviť do zástupu prezentačných demo verzií na PSVR, ktorých zábava skončí skôr než sa vám stihne orosiť čelo a urobiť zle.Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Winking Skywalker Entertainment Limited

Klik pro zvětšení (I'm Hungry - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 4 PRO (PSVR)

PRŮMĚR
50%
CZECHGAMER
Priemerné bistro

CGwillWin