recenze
Sushi Go: karetní running sushi

Sushi Go: karetní running sushi - recenze
Sushi Go: karetní running sushi - recenze
12:00, 14.07.2019

Sushi GO je nevelká krabička obsahující 108 karet. Tuto karetní hru si zahrajete ve dvou až pěti hráčích, kdy se snažíte stát sushi masterem a porazit své soupeře. Jedná se o vtipnou a rychlou hru, v níž je důležité správně si vybrat z dostupných možností, sledovat soupeře a pamatovat si karty v jednotlivých balíčcích.

Klik pro zvětšení (Sushi Go: karetní running sushi - recenze)

Jak správně sushi připravit?

Každý hráč začíná s balíčkem sedmi až deseti karet, v závislosti na počtu hráčů. V každém tahu hrají všichni zároveň, takže nemusíte sledovat ostatní a čekat až na Vás přijde řada. Všichni si vyberou po jedné kartě ze své ruky, kterou vynesou skrytě na stůl. Následně všichni své karty otočí a ponechají na stole. Obsah zbývajících balíčků se přesune mezi hráči po směru hodinových ručiček (či dle domluvy).

Sushi GO je vtipná a rychlá hra, v níž je důležité umět si správně vybrat, sledovat soupeře a pamatovat si karty v jednotlivých balíčcích.

Z nově získaných balíčků si poté hráči opět vyberou kartu a postupují stejně do té doby, než v žádném balíčku nezbudou karty. Následně se vypočítá skóre jednotlivých hráčů, které se zapíše. Jelikož se hraje tříkolově, rozdají se po vyhodnocení nové karty a celá zábava začne nanovo.

Klik pro zvětšení (Sushi Go: karetní running sushi - recenze)

Po třech kolech se součtem bodů určí vítěz, který se stane sushi masterem. Jestli to pro Vás není dostatečná motivace, můžete se předem domluvit, že ostatní musí vítěze pozvat do jeho/její oblíbené sushi restaurace. Nebo můžete změnit dynamiku hry tím, že sushi master musí předvést své řemeslo a vlastnoručně připravit sushi pro ostatní hráče.

Každý hráč si vybere jednu kartu z ruky a ostatní předá soupeři po své levici.
Jaké suroviny použít?

Kartičky jsou rozděleny nejprve barevně a následně ještě jednotlivým druhem sushi, kdy každý poté vydělává body různým způsobem.

Klik pro zvětšení (Sushi Go: karetní running sushi - recenze)

V případě červených karet záleží, kolik maki rolek dokážete v průběhu kola nasbírat. Následně největší sběrači získají body. Tempury (fialové), sashimi (zelené) a knedlíčky (modré) sbíráte za účelem zisku určitého počtu, který následně bodově zúročíte. Žluté karty nigiri poté přináší body za každý kus. A pokud se Vám povede sehnat i wasabi, tak se bodový zisk nigiri ztrojnásobí.

Po třech kolech se určí vítěz. Toho musí ostatní hráči pozvat do jeho oblíbené sushi restaurace. Nebo změňte dynamiku hry - vítěz musí připravit sushi pro ostatní hráče.

Krom toho se ve hře může objevit i sójová omáčka (promo karta, oranžová), která přidává body hráči s nejrůznorodějším výběrem. Kartička Hůlky přináší dočasnou výhodu při hře, ale žádné body. A poslední druh karet, růžové Pudinky, promluví do bodového hodnocení až na úplném závěru partie. Jak také jinak, jedná se o dezert.

Klik pro zvětšení (Sushi Go: karetní running sushi - recenze)

Láska prochází nejen žaludkem, ale i očima

Jednoduché kresby jednotlivých karet jsou nejen přehledné, ale občas dokážou i nahnat sliny do úst, takže nebude s podivem, pokud hru přerušíte již po prvním či druhém kole, abyste si objednali sushi, které si užijete po dohrání a spočítání bodů.

Sushi GO je v podstatě párty hra. Hra je malá jak balením, rozměry či hrací dobou, tak i náklady na pořízení.

Sushi GO je v podstatě párty hra, kterou si vychutnáte v maximálním množství hráčů (4), ale dá se hrát i ve dvou či třech. Jedná se o malou hru jak balením, rozměry či hrací dobou, tak i náklady na pořízení. Nebezpečným postranním efektem však může být, že ve Vás vyvolá chuť na sushi opravdové, ne jen to namalované. :-)

Koupit hru Sushi GO

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme společnosti ADC Blackfire Entertainment

Klik pro zvětšení (Sushi Go: karetní running sushi - recenze)

DOBRÉ
71%
CZECHGAMER
Sushi Go vtipně simuluje návštěvu Running Sushi, kde musíte sledovat každý talířek, aby Vám neutekly ty největší poklady. Mňam!

CGwillWin