recenze
Strážce Duší

Strážce Duší - recenze
Strážce Duší - recenze
12:00, 07.09.2019

Sú stolové verzie spoločenských hier, u ktorých je nutné vykonať istú prípravu. Čím náročnejší titul a fakticky aj väčšie balenie hry samotnej, o to viac úmorné študovanie a presviedčanie priateľov, aby toľko nepili, keďže čoskoro ten návod naozaj dočítate a už už máte pocit, že tomu navyše asi aj rozumiete. Na druhej strane brehu však máme akési instantné jednohubky pre menšie osadenstvo, ktoré sotva dokáže udržať pozornosť na čas dlhší, než si Máša vytiahne prst z nosa, a práve pre nich je tu hrobovým tichom lemovaný Strážce Duší.

Spomínate na 90-te roky a zahraničné reklamy?

Klik pro zvětšení (Strážce Duší - recenze)

Pri skúmaní obsahu balenia tejto, momentálne cenovo skutočne dostupnej zábavy s vekovou hranicou plus päť rokov, sa mi v mysli neustále vynárali spomienky na detstvo. Tie krásne časy, kedy som v sobotu slávnostne vstal oslobodený od povinností, vytiahol si polovičku vankúša z úst a na malom CRT TV zapol akúkoľvek nemecky hovoriacu stanicu. Tam, medzi rozprávkami ako Duck Tales či Scooby-Doo, bežali priam vo frenetickom tempe reklamy na stovky úžasných hračiek a často aj stolové hry pre najmenších. Sledujúc s údivom produkty od výmyslu sveta, ktoré poháňali alkalické batérie (myslíte, že už vtedy ich nedávali do balenia?) a aké sme si tu u nás sotva mohli zakúpiť. Dnes, desiatky rokov po, sa paradox môjho života premenil na jeden z milióna testovaných subjektov a sranda je, že vyzerá presne ako hračka z tých dávno zabudnutých reklám. Čo to teda je ten Strážce Duší?

Pozor na sliny...

Klik pro zvětšení (Strážce Duší - recenze)

V zásade je to úplná hlúposť. V balení na vás čaká replika samotnej zubatej so všetkým, čo si pod týmto názvom predstavujete. Kostra v čiernom kabátci s kosou v ruke a hlavou s funkciou otáčania o 360 stupňov stojí pri drevenej rakve a tvári sa dôležite. Pochovaný skelet, ku ktorému vedie uvoľnené veko, musel byť skutočne pri peniazoch, keďže pozostalí mu dané miesto odpočinku vyzdobili nádhernými stojanmi v tvare useknutých hláv. Na ich temene sa potom nachádzajú sviečky a tie sú jedinou hernou náplňou tejto zábavy na päť minút. Aby ste tomu rozumeli, nesnažím sa nijako samotný projekt zhadzovať a podrývať svojím typickým ironickým tónom, ide mi skôr o to, aby ste podstatu hraťelnosti pochopili ešte skôr, než si prípadne domov dotiahnete niečo, čo nakoniec skončí rozlámané v koši.

Ako tá prekliata smrtka vidí bez očí?

Klik pro zvětšení (Strážce Duší - recenze)

Pravidlá sú prosté. Zoberiete štyri hyperaktívne deti, ktoré majú krátko po obede takzvaný efekt dojazdového trávenia, a tak sú schopné vnímať jednu jedinú vec dlhšie než pár minút. Následne im do stredu stola postavíte Strážce Duší. Ich úlohou je nenápadne sa hlavou priblížiť k plápolajúcim sviečkam a sfúknuť čo najviac ešte skôr, než ich zbadá rotujúca hlava smrti. Kto dokáže uhasiť čo najviac sviečok, vyhráva a zbytok sa musí odplaviť po rieke styx (teda na záchod). S takouto jednoduchou hernou náplňou sa tak snaživí fúkači s istotou dokážu nejaký čas zabaviť a poriadne vyblázniť, teda až do doby, než nejaký neposlušník chytí smrť za hlavu a začne skúšať, ako to celé vlastne funguje. Nič edukačné v tomto prípade nehrozí, ide skôr len o interaktívnu hračku s morbídnou tematikou, ktorá vyčaruje úsmev na nejednom z vašich potomkov.

Solídny plast niečo vydrží, ale neodporúčam dávať smrť na rozbor žiadnemu z detí. Ono by sa totižto pokojne mohlo stať, že príde o hlavu.

Klik pro zvětšení (Strážce Duší - recenze)

Koupit Strážce Duší


Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme společnosti ADC Blackfire Entertainment

Klik pro zvětšení (Strážce Duší - recenze)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

DOBRÉ
60%
CZECHGAMER
Ťažko dávať nejaké percentá podobným produktom, a tak na výsledné číslo skôr nereagujte a venujte sa textu vyššie

CGwillWin