hw
Bloodstained na Switch vyzerá hrozne, bude preto potrebovať zástup opráv

Bloodstained na Switch vyzerá hrozne, bude preto potrebovať zástup opráv
09:18, 27.06.2019

Jedna z naj ziskovejších značiek štartovacieho projektu Kickstarter a teda Bloodstained: Ritual of the Night, sa od minulého týždňa s úspechom etabluje na scéne a pozitívne recenzie či názory samotných hráčov, sú určite balzamom na dušu autora Kojiho Igarashiho. Horšie to už však momentálne vyzerá s verziou pre Switch, ktorá je vonku len dva dni a už je každému jasné, že počas jej produkcie sa niečo škaredo nepodarilo.

Hra je v handhled moduse extrémne spomalená, čo u daného žánru predstavuje neprekonateľnú prekážku. O to horšie potom vyznievajú dopady na grafickú stránku, kde evidentne tvorcovia vypli väčšinu efektov, len aby bolo možné začať tento port predávať. Ak však na svete stále platí jedno nepísané pravidlo o tom, že platiaceho zákazníka rožkom neopiješ, tak v prípade tejto akčnej RPG to sedí dvojnásobne. Aj preto si spoločnosti WayForward a ArtPlay dali za cieľ doviesť port do rozumnej formy a to počas nasledujúcich dní až týždňov, kedy pripravia zástup opravných balíčkov.

Osobne si myslím, že vydavateľ a producent (505 Games) kompletne podcenil Switch port a po zrušení verzie pre Vitu a WiiU, sa nepostaral o dostatočný časový rozvrh prechodu na nové Nintendo. Výsledkom je práve aktuálny problém a nespokojnosť konzumentov.


DALŠÍ

CGwillWin