recenze
Rising sun: Monster pack

Rising sun: Monster pack - recenze
Rising sun: Monster pack - recenze
12:00, 09.06.2019

Nedávno jsme vám přinesli recenzi na loňskou epickou novinku Rising sun, kde jste ve feudálním Japonsku takticky drtili své soupeře. To ale vydavatelství Cool Mini or Not nestačilo, proto vám dnes s asistencí našeho Blackfire přinášíme rozšíření. Je sice, co do počtu komponent, nejmenší, ale to samé se nedá tvrdit o jeho dopadu na hru.

Monster pack obsahuje čtyři různá monstra využitelná se základní hrou, jednoduše jejich karty přidáte ke kartám ročních období pro tu kterou hru. Jejich figurky jsou, stejně jako základní verze a první dvě rozšíření, jež jsme měli možnost si zahrát, neskutečně detailně propracované. Zpracování a detaily opět berou dech, ale to pravé přijde teprve, když je nasadíte do hry a ovládnete s nimi celou mapu. Dvě z monster berou v potaz vaši čest, další dvě budou čachrovat s jednotkami přímo na bitevním poli. Nebudu déle zdržovat a rovnou se na ně vrhneme.

Jarní monstra Džorógumo a Džinmendžu

Klik pro zvětšení (Rising sun: Monster pack - recenze)

Džorógumo vám umožňuje na začátku každé bitvy v provincii přivlastnit si jednoho samuraje nebo kněze, kterého má protihráč. To znamená, že žádná provincie pouze jednou bránící jednotkou nemá proti tomuto monstru šanci, neboť nejen že vymýtí konkurenci, tímto procesem ještě posílí vaši armádu. Jedinou nevýhodou tohoto monstra je, že je to v podstatě gigantický pavouk s dámou v sedle, ale jestli vám to nevadí, toto duo jistě rádo rozšíří vaše řady.

Yōkai (neboli démon či přízrak) Džinmendžu je strom, jehož plodem jsou lidské hlavy. Jakmile vyrostou, usmívají se, a to i přesto, že spadnou na zem a rozbijí se. Podle legendy roste v odlehlých částech Číny a čím víc duší pohltí, tím víc hlav na něm pak roste. A svou moc nyní může propůjčit vám, protože se v rámci mandátu verbování může počítat jako pevnost a jedné ze svých hlav propůjčit tělo a změnit ji na vaši jednotku. Tím ale ztratíte čest, takže musíte vzít v potaz, jak moc se vám jednotka navíc hodí a jestli tím neztratíte víc, než získáte.

Démon pohromy (podzim) a Ohnivý drak (léto)

Klik pro zvětšení (Rising sun: Monster pack - recenze)

Démon pohromy je další monstrum, pro které je důležitá čest, respektive její nedostatek. Hráči z vyšší ctí nemohou přesunout figurky do provincie, ve které se Démon pohromy nachází. Umístěte jej strategicky a můžete obsadit jednu provincii, čímž protihráče odkážete na dlouhé cesty oklikou, které můžete mít díky cestě hada pěkně zpeněžit.

Ohnivý drak je se svou silou 3 sám o sobě hodným přírůstkem vaší armády, ale jeho schopnost je to, proč se za tři mince vyplatí stavět skoro při každé příležitosti. Jen myslete na to, že Daimjóvé jsou na jeho schopnost imunní, ať hrajete s ním nebo proti němu.

Toto rozšíření se zdá dost posílí klan Vážky, který se během mandátu přesunu může dostat na kterékoliv místo na mapě, navíc může i kdekoliv verbovat a začíná s celkem nízkou hodnotou cti, takže de facto nemá co ztratit. Jeho zdánlivě jasná výhoda ale může vyústit v nelibost ostatních se s takto "dominantním" hráčem spojit, protože jim je jasné, že pokud s ním rychle nezatočí, jasně hru vyhraje. A hlavně tím, že hraje relativně na konci, mu protihráči během svých akcí mohou tato pro něj užitečná monstra vyfouknout. Každopádně toto, byť malé, rozšíření, stejně jako ty předchozí, dodává hře Rising sun obrovské možnosti co do strategií. A to je přesně důvod, proč by nemělo chybět ve sbírce každého správného 将軍.

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme Blackfire

Klik pro zvětšení (Rising sun: Monster pack - recenze)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

SUPER
95%
CZECHGAMER
Malé, ale signifikantní rozšíření pro už tak epickou hru

CGwillWin