Kapela Iron Maiden žaluje 3D Realms

Kapela Iron Maiden žaluje 3D Realms
09:26, 31.05.2019

Na piatok neuškodí aj trocha toho západného bulváru, ktorý v tomto prípade kombinuje hudobný biznis s herným. Známa metalová kapela Iron Maiden, sa totižto rozhodla zažalovať rovnako slávnu produkčnú firmu 3D Realms, ktorá v minulom roku vydala akčný retro projekt Ion Maiden.

Celá žaloba je postavená na niekoľkých hlavných bodoch, z čoho súhrn sa dotýka hlavne akéhosi mätúceho efektu na spotrebiteľa. Zástupcovia kapely Iron Maiden, sa domnievajú, že názov hry Ion Maiden evokuje veľkú podobnosť s ich klientom a to jak na základe vizualizácie loga, tak aj samotného hlavného hrdinu hry. Ten sa volá Shelly Harrison a je tak len malou anabázou na meno Steve Harris, čoby zakladateľa kapely Iron Maiden. Ďalším bodom je podľa obžaloby aj veľká podobnosť produktu od 3D Realms s už vydanou hrou Legacy of the Beast (2016), ktorá mala licenciu od Iron Maiden.

Firma 3D Realms sa ostro ohradila voči týmto citujem; frivolným obvineniam, a naďalej prebieha procesná príprava na ich obhajobu. Kto by si chcel však spraviť nejaký vlastný úsudok, nižšie nájdete spomínané hry na videách.


DALŠÍ

CGwillWin