Archív českých a slovenských hier Visiongame pokračuje

Archív českých a slovenských hier Visiongame pokračuje
11:42, 22.05.2019

Akokoľvek je game scéna u nás, teda na území Českej a Slovenskej republiky, stále v stave akéhosi ranného vývoja, história sa tunajším autorom už nedá upierať. V tejto súvislosti svojho času (rok 2007), vznikol projekt Visiongame, ktorého strojca (MYdla) zamýšľal postupné združovanie a archiváciu už vydaných značiek, ktoré výhradne vzišli z rúk SK/CZ tvorcov.

Túto ušľachtilú činnosť na nejaký ten rok musel síce odložiť, aby sa k nej aktuálne vrátil, a to s oveľa širšou ponukou možností a interakcie. Na stránke Visiongame.cz sa vďaka tomu dopátrate k prehľadnému rozdeleniu hier vrátane vývojárov, kde je v súčasnosti pomer 1780 titulov a 537 štúdií. Okrem štatistiky a informácií všeobecne, vám tento web ponúka aj sekciu zaujímavých článkov a dokonca, užívateľské rozhranie.

Keďže sme stále CzechGamer, sme zároveň radi, že sa niečo podobné v tunajších plytkých vodách objavilo a ak už nič iné (niekomu je nejaké to počítačové herné dedičstvo asi u zadku), tak projekt tohto ranku, je ideálnym pomocníkom pre každého kto chce sledovať a následne podporovať mladých autorov originálnych hier.


DALŠÍ

CGwillWin