recenze
Everybody's Golf VR

Everybody's Golf VR - recenze
Everybody's Golf VR - recenze
12:00, 18.06.2019

Značka Everybody's Golf sa v prípade novej časti pre PlayStation 4, ukázala na pomyselnom a trávnatom ihrisku herných titulov ešte v roku 2017. Toho času išlo o dvanáste pokračovanie a spoločnosť Sony Interactive Entertainment tak opäť nakŕmila hladných nostalgikov tejto známej série. V prípade projektu Everybody's Golf VR by ste však preto mohli predpokladať akýsi port minulej časti prispôsobenej pre potreby virtuálnej reality, čo však vo výsledku nie je úplne pravda.

Razantne orezaný obsah.

Klik pro zvětšení (Everybody's Golf VR - recenze)

V zmysle nejakého obsahu sa tu nachystajte prakticky len na režim turnaja bez prítomnosti súperov, alebo na cestu do tréningového stanoviska. Motivácia teda nebude ani tak v zmysle nejakého súperenia s reálnou osobou, ale skôr s vašimi vlastnými schopnosťami a pomaly budovanou štatistikou lomeno zručnosťou. Našťastie celkové minimum režimov zachraňuje viac ako podarená hrateľnosť, ktorá sa možno až prekvapivo blíži pocitu z hrania reálneho golfu. Nech už si zvolíte ovládanie cez PlayStation Move alebo klasický gamepad (áno, aj takáto forma tu je možná), dostane sa vám príjemnej odozvy v zmysle atraktivity fyzikálneho modelu a trajektórie letiacej loptičky.

Počasie môže rapídne zmeniť výslednú tabuľu.

Klik pro zvětšení (Everybody's Golf VR - recenze)

Všetko sa odvíja od uhla zasiahnutia loptičky a samozrejme aj sily vynaloženej na švih. S týmito údajmi si koncept viacmenej presne vyráta, akým smerom by projektil mal letieť a ako ďaleko od jamky, či iných orientačných bodov, nakoniec dopadnúť. Počas testovania s pohybovou perifériou Move (tentokrát vám stačí jeden kus) som sa musel už tradične vysporiadať s niekoľkými technickými problémami, kam spadá klasické lagovanie rúk a preskakovanie kamery z jedného uhla do druhého. Našťastie si je spoločnosti Sony dobre vedomá limitov danej periférie, a tak som neváhal zmeniť ovládacie zázemie na klasiku a začať si užívať onen preslávený pohyb a relax zároveň.

Koho pri hraní nebaví stáť, môže sa pokojne prepnúť do sedavého režimu.

Klik pro zvětšení (Everybody's Golf VR - recenze)

Možnosti nastavenia, pre vás tej najideálnejšej pôdy pre zábavnú hru, sú tu prekvapivo vysoké. Od prepnutia z tradičného postoja na pohodlný posed si môžete skúsiť kratšiu než osemnásť jamkovú podobu a dokonca zjednodušiť pat pomocou diery s efektom vysávača (váš jemne nepodarený pat tak skončí v jamke). Ďalším palcom smerom hore je environmentálna podoba podnebia na ihriskách. Samotných ihrísk tu síce nie je celkovo ani päť, avšak aj to málo dokáže servírovať odlišné efekty počasia spojeného s vetrom a stavom trávnika. Ak teda budete odpaľovať pri pobreží so silným vetrom, je nutné kalkulovať s odchýlkami a prípadnú nevýhodu vetra premeniť na ďalekonosný úder.

Váš caddy nejako prehnane flirtuje.

Klik pro zvětšení (Everybody's Golf VR - recenze)

Čo by to bolo za golf bez nich? Bez tých nosičov s pôvabnými krivkami (no gay), ktorí sa na vás usmievajú, aj keď vaša loptička skončí niekde na parkovisku. V hre Everybody's Golf VR máme k dispozícii dvoch takýchto strážnych anjelov, ktorí sú jediným spoločníkom a akousi cestou k dodatočnému obsahu. Nielen že im môžete odomknúť nové kusy oblečenia, ale zároveň z nich je možné vymámiť akési osobné minihry, a to v rôznych podobách. Kto si teda chce užiť trocha tej neškodnej romantiky pod sviežim tieňom majestátnej borovice, dostane šancu, a to v niekoľkých rovinách realizácie. Ide však len o krátke flirty bez nejakej veľkej invencie.

Grafická stránka ako aj zvuky v pozadí dostatočne zoceľujú pocit reality.

Klik pro zvětšení (Everybody's Golf VR - recenze)

Záverom snáď už len zhrnutie základných faktov prečo ísť, alebo naopak vynechať, VR verziu série Everybody’s Golf. Pokiaľ máte doma PlayStation VR headset a ste fanúšikom tejto zábavnej športovej značky, s určitosťou by ste si ju nemali nechať utiecť. Treba však počítať s celkovo minimálnym obsahom, ktorý sa časom vyčerpá a nepomôže tomu ani rande s peknom slečnou za suchým záchodom. Ak ste si naopak nikdy žiadny VR golf nemali šancu vyskúšať a tento projekt vám padol do oka, určite v ňom nájdete kus poctivej hrateľnosti a pekného pocitu z dobre realizovaných osemnástich jamiek, a to na niekoľkých ihriskách.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Sony Czech.

Klik pro zvětšení (Everybody's Golf VR - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 4 PRO (PSVR)

DOBRÉ
70%
CZECHGAMER
Obsahovo slabšie, ale cez to všetko stále dôstojné pokračovanie slávnej série

CGwillWin