recenze
Car Mechanic Manager and Car Trader

Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze
Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze
13:40, 12.07.2019

To, ako sa ja za vás obetujem pri ponáraní do tej najväčšej hernej žumpy súčasnosti, tak to zistíte až dnes. S príchodom hybridnej konzole Nintendo Switch, ktorej popularita dosiahla možno až prehnanú úroveň záujmu u rôznych pochybných značiek, sa slovo port v našom spravodajstve stalo akýmsi každodenným chlebíčkom. No a aktuálna ponuka dua, pôvodne mobilných, hier od spoločnosti Ultimate Games INC stojí kúsok za hranou zbytočnosti, zmaru a vyhodených peňazí. Keďže ale ide fakticky o dve konceptom podobné značky, rozhodol som sa vás zbytočne netrápiť a zlúčil ich pod jedno hodnotenie.

Viesť svoj vlastný servis a zároveň ostať sexy, to nie je vôbec jednoduché.

Klik pro zvětšení (Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze)

Prvou a kvalitatívne rozhodne lepšou arkádou je titul Car Mechanic Manager. Ten sa pôvodne prezentoval ešte pred rokmi na telefónoch a tabletoch, kde pomocou klasického systému mikrotransakcií a reálnej časovej linky skúšal zarobiť na túžbe príležitostných hráčov milujúcich opravovanie a údržbu motorových vozidiel. Banálny príbeh vás uvedie do úlohy mladej slečny, ktorú už nebaví zbytočná práca pre lenivého šéfa cudzieho servisu, a tak sa rozhodne naplniť svoj osud a vstúpi do veľkého sveta vlastného biznisu. Práve po ňom ju musíte sprevádzať aj vy, a to na základe plnenia jednoduchých manažérskych úkonov. Príde vám autíčko s konkrétnym problémom (od poruchy cez špinavé okno) a je na vás, ako rýchlo ho dokážete odbaviť. Čím skôr odchádza spokojný a s úsmevom na perách, o to viac zelených bankoviek vám pristane na konte.

Som jediný, kto očakáva dotykové ovládanie u hier podobného razenia?

Klik pro zvětšení (Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze)

Car Mechanic Manager by ste na mobilnom telefóne, bez fyzických tlačidiel, len ťažko ovládali inak než bez dotyku a keďže samotný Switch ponúka vysoko kvalitnú dotykovú obrazovku, neočakával by som v tomto smere žiadne zmeny. No nanešťastie sa však tento port vo výsledku musí zaobísť bez toho najideálnejšieho spôsobu ovládania, z čoho sa obratom stáva menšia nočná mora. Akokoľvek vás to síce intuitívne ťahá prstom priamo na displej, jediná šanca na interakciu je kombináciou páčky a akčného tlačidla. V úvode, kedy sa váš podnik len rozbieha a nemusíte v rýchlosti vstupovať do menu niekoľkých mechanických strojov, sa to ešte ako tak dá prežiť. Akonáhle ale obchod začne prosperovať a vaše konto rásť, rozširovanie dielne o nové a nové zdviháky má za následok čoraz častejšiu nutnosť niečo aktivovať a prepínať hore dole. No a presne v tom momente si uvedomíte, že celá schéma navigácie a ovládania je tak strnulá a neprirodzene zabrzdená, že jediné východisko zbadáte v nadávkach a odinštalovaní.

Druhým projektom sa znova zdržíme vo svete motorizmu, aj keď v tomto prípade sa presúvame od striktných opráv do sféry nákupu a predaja. Hra (toto označenie berte skutočne s veľkou rezervou a veľkými úvodzovkami) Car Trader stojí cenovo prostredníctvom Nintendo eShopu rovnako ako Car Mechanik Manager, avšak obsahom nejde ani o jeho tretinu. Kde prvá menovaná značka nemala žiadny prepracovaný príbeh, tak tá druhá nemá absolútne žiadny. Stávate sa nemilosrdným šmelinárom vo svete ojazdených a havarovaných vrakov, v ktorých vidíte jediný spôsob zárobku. Máte na niečo takéto žalúdok?

Tak táto sexy strela s minimom najazdených kilometrov vám pasuje ku kravate, pane.

Klik pro zvětšení (Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze)

No nebudeme spoločne chodiť okolo kradnutého vraku a prejdeme rovno k obchodu. Car Trader je klasická mobilná arkáda, za ktorú by ste nechceli vyhodiť ani cent, ale cez to všetko ju niekto predáva za viac ako tri doláre. Za túto neprijateľne vysokú sumu sa vám dostane pár desiatok rozmazaných fotografií reálnych áut s poškodením, ktoré majú na základe absencie licencie zmenené názvy. Zo známeho BMW tak máme WBM a podobných patvarov by ste tu našli veľa. To je však len najmenší problém celého konceptu Car Trader, ktorý sa pomocou piatich identických garáží snaží zaujať banálnym nákupom, opravou a následným predajom vozidiel. Pointou je samozrejme minimalizovať náklady na opravu a následne maximalizovať zisť prehnaným predajom. Znie to zábavne?

Na aukciách si môžete prilepšiť o pekné sumičky.

Klik pro zvětšení (Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze)

Snažil som sa nájsť nejaké zásadné pozitíva na existencii týchto dvoch portov, respektíve na ich prerobení do Switch podoby. Avšak vo výsledku nemám vlastne ani jednu zásadnú informáciu, o ktorú by som mohol oprieť akékoľvek odporúčania. Car Trader, rovnako ako Car Mechanic Manager, nemá ovládanie pomocou dotyku aj napriek tomu, že ich pôvodné formy ho pochopiteľne mali. Majitelia platformy od Nintenda dostali krkolomný návod na precvičenie prstov a ešte sa pri tom môžu klasicky rozčuľovať. Pokiaľ by producenti z Ultimate Games INC ponúkli svoje veľdiela úplne zadarmo, nemal by som s ich existenciou viacmenej asi problém, takto však musím tento možno až prehnane dlhý text zakončiť nasledovne.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Ultimate Games INC

Klik pro zvětšení (Car Mechanic Manager and Car Trader - recenze)

Recenzovaná verze: Nintendo Switch

(@_@;)
25%
CZECHGAMER
Tak toto skutočne nepatrí nikam inam než na telefón

CGwillWin