hw
recenze
Zalman ZM-GM7

Zalman ZM-GM7 - recenze
Zalman ZM-GM7 - recenze
19:30, 30.04.2019

Segment herných myší je opäť väčší o nenápadného koníka zo stajne spoločnosti Zalman. V redakcii nám totižto pristála ich aktuálna rada ZM-GM7, ktorej celkové promo spočíva na akejsi dnes často využívanej marketingovej fráze; za málo peňazí dostanete veľa technológií. V prípade odporúčanej ceny sa tu totižto rozprávame o sume zhruba 30 Eur, za akú si domov pritiahnete mašinku priam naplnenú úctyhodnými ciframi. Než sa však spoločne vôbec pustíme do rozboru môjho testu, ktorý v časovej rovine prebehol behom necelého mesiaca, tak si ujasnime zrejmý fakt, že aj keď je ZM-GM7 na papieri konkurencieschopný, nemôžete ho len tak posadiť nad myši figurujúc v tej najvyššej cenovej relácii.

Kdekoľvek ju položíte, dokážete sa rýchlosťou blesku prispôsobiť.

Klik pro zvětšení (Zalman ZM-GM7 - recenze)

Začneme pekne od Adama, ako sa vraví, a to v zmysle prítomnosti technológie LOD, teda Lift Off Distance. Vďaka tejto skratke sa ambiciózna myška dokáže v rýchlosti prispôsobiť aj nerovnému povrchu a počas hrania je schopná zaznamenať pohyb aj pri nadvihnutí, či prípadnom preskočení cez prekážku. LOD je v dnešnej dobe už akýmsi potrebným štandardom a určite sa naň môžete spoľahnúť aj pri ZM-GM7. Od hobľovania digitálnych parkiet sa teraz v rýchlosti presunieme k ďalšiemu podstatnému argumentu pri vašom prípadnom záujme o kúpu. Zalman do svojho stroja vložil výkonný senzor s označením PixArt PMW3360, čo je snímač, aký sa vkladá do prémiových značiek a vďaka nemu je samotná myška schopná zrýchliť na údaj 250 IPS, to všetko pri 50 G. V tejto súvislosti vás rovnako nemôže šokovať rozlíšenie 12 000 DPI/FPS, ktoré som pochopiteľne v reále nemohol overiť krajčírskym metrom, každopádne počas recenzovania a testovania, nech už v rôznych online hrách alebo len pri bežnom užívaní, bolo prepínanie a rozpätie samotnej svižnosti značne badať.

Ako dlho asi potrvá, než poletí s šuchotom rovno do koša?

Klik pro zvětšení (Zalman ZM-GM7 - recenze)

Na mieste, zvlášť voči tak hrubo vyznačenej cenovke, je aj otázka životnosti najviac namáhaných partií. ZM-GM7 sa v tomto smere môže pýšiť duom spínačov s odozvou 0,2 ms a papierovým údajom dvadsiatich miliónov kliknutí. Tento aspekt vám z evidentných dôvodov rovnako nie som schopný preveriť, každopádne behom mesiaca sa nič zásadné u mechanických častí nestalo a myš fungovala po celú dobu bezproblémovo. Jej tvar síce nevyhrá prvú cenu v bizarných nápadoch kreatívnych dizajnérov, ale ide o dostatočne vhodný ergonomický podklad pre pohodlie aj pri dlhšom používaní. Po stranách na vás čaká pogumovanie ako záchranná brzda spotených rúk a samozrejmosťou je aj 7 programovateľných tlačidiel. Tu sa presúvame k softvérovej podpore, ktorá vám ZM-GM7 rozšíri o ďalšie zaujímavé možnosti. Kto dáva prednosť svetelnej šou, určite ocení výber z nekonečnej palety farieb (viac ako 16 miliónov variácií) a dokonca aj nastavenia vlastných profilov.

Asi je vhodné pripomenúť, že ide o myš s pleteným káblom a pozlátenou USB koncovkou.

Klik pro zvětšení (Zalman ZM-GM7 - recenze)

Čo povedať záverom? Za tie roky, čo sa mi na stôl dostali produkty rôznych výrobcov s diametrálne odlišným prístupom k voľbe materiálov a technológií, som sa pomaly striasol od akýchsi digitálnych predsudkov. Zistil som, že aj keď niečo nemá vyložene prestrelenú cenu len na základe celosvetovo známej značky, môže ísť o plnohodnotný produkt vhodný na účel, ktorý má v PR popise. Nech už to bolo pri herných klávesniciach, batohoch, ovládačoch, tabletkách a v neposlednej rade aj myšiach. Zalman so svojou ZM-GM7 dokázal za zlomok ceny prémiových produktov priniesť zaujímavú a životaschopnú konkurenciu, ktorú docení nielen príležitostný hráč, ale aj vetrom ošľahaný veterán. Pokiaľ si práve skladáte nejakú turbo zostavu a nechcete časť rozpočtu venovať len hernej myške, mám tu pre vás plnohodnotnú alternatívu za bagateľ, ktorá vám na stole vydrží dlhší čas, než by ste si možno mysleli.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Zalman

Klik pro zvětšení (Zalman ZM-GM7 - recenze)


CGwillWin