Respawn se vyjádřil k dalšímu vývoji Apexu

Respawn se vyjádřil k dalšímu vývoji Apexu
07:47, 26.04.2019

Ve světle zpráv posledních dní, kdy se svět zaobírá tím, že ve svobodné zemi v soukromém sektoru někdo pracuje přesčasy (mluvím o Fortnite), této situace využil Respawn a přihřál si trochu polívčičku u sebe. On totiž Apex Legends není příkladem hry, která by po raketovém nástupu nějak držela tempo. Zprávy o obrovském propadu diváků na Twitchi se objevili v tomto týdnu. Ale hlavně hráči jsou nespokojeni s obsahem v první sezóně, stylem oprav a také jak Respawn s hráči komunikuje. Většinu z těchto věcí zmínil Drew McCoy (producent) v updatu pro komunitu na oficiálním blogu EA.

První sezóna a její Battle Pass hráče moc nenadchl - nezajímavý obsah a nemotivující systém progrese passem jsou hlavní důvody. Navíc hráčům přišlo, že kromě Passu žádný další obsah nepřichází. A podle blogu je to tak správně, tedy na "lepším" obsahu pro druhou sezonu pracují a vidí všechny problémy se stávajícím. První detaily padnou během EA PLAY v červnu při E3 (bude nová postava).

Zároveň, ale řekl, že jejich plánem nikdy nebylo dělat týdenní obsahové updaty. Jejich tým se soustředí na palčivé problémy a menší hotfixy se nasazují průběžně. V žádném případě tým Apexu nijak nemění své rozložení vůči Star Wars atd., jsou to zcela oddělené týmy. Také není jejich cílem využívat tzv. crunch ke generování co nejvíce obsahu, protože to vede k vyhoření a není dlouhodobě rozumné vůči kvalitě (to je to ťuknutí do Fortnite). Co slíbil je každopádně, že komunikace s komunitou bude mnohem lepší, což je dobře.

Ze zbylých problémů zmínil několik nejpodstatnějších. Špatný výkon serveru na začátku zápasu, to je prý omezený problém specifických datacenter a některých konfigurací serverů. Nejedná se o problém všech instancí na daném serveru, ale pouze zlomku v určitou chvíli. Pracují na odstranění problému, ale je to trochu "tricky".

Již brzy dorazí vylepšení zvuků a také updatují engine k lepší registraci zásahů, což jsou dva problémy, na které hráči naráží. A samozřejmě došla řeč i na největší mor Apex Legends, a to jsou Cheateři. Ano tahle ubohá skupina lidský existencí dokáže zkazit tisícům hráčů zážitek a Respawn v pozadí dělá změny, aby mohl likvidovat podvodníky efektivněji. Logicky, ale o svých krocích dopředu nikdy mluvit nebudou, protože cheaterský business je rychlý.

Abych skončil trochu pozitivní notou. Zdá se, že Apex Legends se vydají cestou Fortnite, co se týče mapy. Drew totiž jeden odstavec zakončil poznámkou "...and you didn’t expect Kings Canyon to stay the same forever, did you?". Což je potvrzení, že v následující sezoně se můžeme těšit na změny na herení mapě, což je rozhodně dobře a můžeme být zvědaví o co se bude jednat.


DALŠÍ

CGwillWin