akce
Samsung se stal nový strategickým partnerem pro MČR v mobilních hrách 2019

Samsung se stal nový strategickým partnerem pro MČR v mobilních hrách 2019
09:30, 12.04.2019

Strategickým partnerem pro už čtvrté Mistrovství ČR v mobilních hrách bude letos společnost Samsung. Název samotného mistrovství se tak změní na Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Díky nové strategické spolupráci se chystají i další inovace. Na letošním mistrovství se například objeví nový herní titul, mnohými oblíbená battle royale hra Fortnite. První turnaje v Hearthstone a Clash Royale už máme za sebou, Fortnite na svůj rozjezd teprve čeká. Přestože je to hra původně na PC a konzole, optimalizace na mobilní telefony se povedla a Fortnite i na této platformě vystřelilo na přední příčky mezi hráči. A přesně taková hra na mistrovství světa patří. Samsung je navíc s hrou Fortnite spojen i skrze svou nejnovější řadu telefonů Galaxy S10. Majitelé těchto špičkových smartphonů totiž obdrží speciální Fortnite skin iKONIK. Nový skin a emote jsou inspirovány korejskou popovou kapelou iKon a jsou přístupné všem majitelům mobilních přístrojů Samsung Galaxy S10, S10+ nebo S10e.

V Samsungu věříme a také děláme vše pro to, aby uživatelé mohli plný a plynulý herní zážitek prožít odkudkoliv prostřednictvím svého mobilu. Partnerstvím s MČR Mobile chceme stvrdit své mistrovství ve výrobě mobilů stvořených pro hru a nabídnout své produkty a znalosti pro utkání těch nejlepších hráčů v ČR. U nové vlajkové lodi Galaxy S10 se hráči kromě perfektního obrazu, výkonného procesoru, zvuku Dolby Atmos nebo podpory Steamu, mohou nově těšit i z podpory Unity Engine. Díky tomu si mohou vychutnat hry přesně tak, jak jejich programátoři zamýšleli.

To jsou slova Tomáše Balíka, ředitele mobilní divize Samsung Electronics Czech and Slovak.

Co víme z minula?

MČR v mobilních hrách probíhá od roku 2016 a jde o souboj profesionálních a poloprofesionálních hráčů z celého Česka i Slovenska. Hráči po celý rok soupeří v online kvalifikacích a nejlepší z nich postoupí na samotné LAN finále, kde bojují o hodnotné ceny. Ve finále bojovali v posledních dvou letech pouze hráči her Clash Royale a Hearthstone. Úřadujícími mistry republiky jsou v Hearthstone Jaromír „Jarla” Vyskočil a v Clash Royale pak Marek “Mára Škvára” Kugler.

DALŠÍ

CGwillWin