hw
Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové modely

Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové modely
20:42, 11.04.2019

Společnost Acer dnes představila dva nové prémiové chromebooky, Acer Chromebook 715 a Acer Chromebook 714, které byly navrženy k tomu, aby pomohly zaměstnancům pracovat v cloudu bezpečněji a efektivněji. Oba se mohou pochlubit prvotřídním celohliníkovým tělem, které jim poskytuje odolnost na armádní úrovni (U.S. MIL-STD 810G).

Klik pro zvětšení (Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové modely)

Také jsou vybaveny integrovanou čtečkou otisků prstů a mají certifikát Citrix-Ready. Oba nové chromebooky Acer navíc zaměstnancům pracujícím v cloudu poskytují funkce pro dosažení vyšší produktivity, které jim pomohou pracovat efektivněji, ať už jde o Full HD displeje, procesory Intel ® Core™ až osmé generace pro mimořádný mobilní výkon, nebo o až 12hodinovou výdrž na baterii.

„Vybavení nejnovějších chromebooků Acer prvotřídním odolným tělem a integrovanou čtečkou otisků prstů zvyšuje míru zabezpečení a spolehlivosti těchto zařízení,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Product Business, společnost Acer Inc. „Všechny typy zaměstnanců — ať už v podnikové kanceláři, malé firmě nebo ve vzdělávacím prostředí, potřebují spolehlivé a výkonné počítače, které pomáhají chránit jejich data, dobře fungovat a skvěle vypadat. Nové chromebooky Acer tyto požadavky splní.“

Nový Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 se může pochlubit odolným celohliníkovým nárazuvzdorným tělem, které skvěle vypadá na recepci a zapůsobí na zákazníka, stejně jako na cestách se zaměstnanci, kteří navštěvují klienty. Vyztužená konstrukce poskytuje ochranu na armádní úrovni (U.S. MIL-STD 810G compliant), takže zvládne pády z výšky až 122 cm a vydrží až 60kg zatížení směrem dolů. Eloxované hliníkové šasi odolá každodennímu opotřebovávání, promáčknutí a ohybu a chrání před poškrábáním a korozí, aby byl zachován špičkový vzhled i příjemný pocit na dotek.

Corning ® Gorilla ® Glass touchpad umožňuje hladké ovládání aplikací, webových stránek i práci na projektech. Navíc je vybaven funkcí kliknutí kdekoli na ploše a je také odolný vůči poškrábání a vlhkosti.

Klik pro zvětšení (Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové modely)

Pro další ochranu je Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 vybaven integrovanou čtečkou otisků prstů umístěnou vedle klávesnice. Snímač otisků prstů, který je ideální pro sdílená prostředí, zaměstnancům umožňuje rychlé a bezpečně odemknutí zařízení a jeho sdílení se spolupracovníky. Nové chromebooky Acer mají certifikát Citrix Ready a jsou tak plně kompatibilní s řešeními Citrix, která podporují mobilitu podnikání, sítě a cloudové platformy.

Nový Acer Chromebook 715 je prvním chromebookem na trhu vybavený samostatným numerickým blokem. Velký displej poskytuje dostatek prostoru pro klávesnici, což potěší především pracovníky v oblasti prodeje, financí a služeb – stejně jako ve vědě, technologií, strojírenství a matematice (STEM), kteří budu moci efektivněji zadávat data. Kromě toho má Acer Chromebook 715 také podsvícenou klávesnici, takže produktivní práce může pokračovat i za špatných světelných podmínek.

IPS displej umožňuje prohlížení více aplikací a karet v živém rozlišení Full HD 1 920 × 1 080 px. Acer Chromebook 715 bude k dispozici jak s dotykovým displejem, tak se standardním. Zaměstnanci pracující na dálku u notebooku Acer Chromebook 714 ocení kompaktní konstrukci a podmanivý Full HD displej. Rámečky jsou úzké pouhých 6,18 mm, čímž se zmenšila celá konstrukce, přičemž byl zachován jasný a živý obraz. Stejně jako Acer Chromebook 715 je i Acer Chromebook 714 vybaven displej s technologií IPS a bude k dispozici s dotykovým ovládáním i bez něj.

Klik pro zvětšení (Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové modely)

Celodenní výdrž na baterii a vyšší výkon

Nové Chromebooky 715 a 714 poskytují špičkovou 2 výdrž na baterii až 12 hodin, takže mohou být využívány pro produktivní práci po celý den na cestách nebo v prostředích pro styk se zákazníky. Oba modely mohou být osazeny celou škálou procesorů včetně modelů Intel Core i5 a Core i3, stejně jako Intel ® Celeron ® a Intel ® Pentium ® Gold.

Ve spojení se světem

Nové chromebooky Acer mají na každé straně port USB 3.1 typ C, takže k nim lze připojit jiné zařízení, nebo je lze nabíjet z nejpohodlněji přístupné strany. Porty lze využít pro rychlý přenos dat, připojení k externímu monitoru/televizoru i pro nabíjení jiných zařízení. Oba nové chromebooky Acer jsou také vybaveny portem USB 3.0 a čtečkou karet MicroSD. Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 poskytuje rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení k síti prostřednictvím dvoupásmové 2x2 Wi-Fi 802.11ac/a/b/g/n, zatímco rozhraní Bluetooth 4.2 poskytuje pohodlné připojení periferních zařízení.

Volitelnou dokovací stanici Acer USB-Type-C Dock lze k novým chromebookům Acer Chromebook 715 a 714 připojit prostřednictvím jediného kabelu. S ní se tyto chromebooky promění ve výkonné pracovní stanice, ke kterým lze připojit externí monitory, tiskárny a další zařízení. Tato pohodlná a kompaktní dokovací stanice umožňuje vysokorychlostní přenos videa, zvuku i dat a zachovává na pracovním stole či pracovním prostoru pořádek bez překážející změti kabelů.

Klik pro zvětšení (Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové modely)

Rychlost, jednoduchost a zabezpečení operačního systému Chrome OS

Nové chromebooky Acer fungují dobře s řešením Chrome Enterprise od Google, které podnikům pomáhá spravovat zařízení v požadovaném rozsahu. To je ideální pro celou řadu podnikatelských prostředí včetně těch, kde zaměstnanci sdílejí zařízení mezi sebou a jsou mobilní – například v oblasti zdravotní péče a maloobchodu. Chrome Enterprise pomáhá pro zaměstnance pracující v cloudu vytvářet zabezpečené a produktivní prostředí. IT oddělení ocení komplexní integrované zabezpečení, které je součástí Chrome Enterprise. IT správci zjistí, že je snadné kontrolovat aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a zásady či jiné funkce, a to díky webové správě, díky níž se chromebooky Acer snadno nasazují a spravují, což zlepšuje jejich využitelnost a snižuje celkové náklady na jejich vlastnictví (TCO).

Uživatelé budou mít přístup k nejnovějším aplikacím Chrome a milionům aplikací pro Android ať už pro produktivní práci, připojení, služby či další. Oba nové chromebooky, plně podporují Android aplikace dostupné na Google Play. Tyto nové chromebooky Acer se nejenže snadno ovládají, ale také jednoduše sdílí mezi zaměstnanci, studenty a dalšími lidmi. Přihlášení ke Google účtu umožňuje přístup ke službám Gmail, Dokumenty Google, aplikacím, rozšířením, záložkám a dalším funkcím. Chromebooky využívají platformu Chrome OS od Google, která se automaticky aktualizuje a využívá více úrovní zabezpečení, aby byla chráněna před neustále měnícími se online hrozbami.

Cena a dostupnost

Acer Chromebook 715 bude k dispozici s 8 GB nebo 16 GB paměti DDR4 SDRAM a buď s 32GB, 64GB nebo 128GB eMMC úložištěm. V oblasti EMEA bude k dispozici v červnu za cenu od 599 €. Acer Chromebook 714 bude k dispozici s 8 GB nebo 16 GB paměti DDR4 SDRAM a buď s 32GB, 64GB nebo 128GB eMMC úložištěm. V oblasti EMEA bude k dispozici v červnu za cenu od 549 €. Přesné parametry, ceny a dostupnost se mohou lišit v závislosti na zemi prodeje. Pro více informací navštivte stránky Acer. Nový Acer Chromebook 715 a Chromebook 714 dnes byl představen na tiskové konferenci next@acer konané v New Yorku, kde společnost Acer ukázala řadu nových zařízení a řešení pro hráče, tvůrce, rodiny, studenty a profesionály. Pro více informací navštivte tyto stránky.


DALŠÍ

CGwillWin