Otec zabavil synovi konzoly a ten sa ho následne pokúsil zastreliť

Otec zabavil synovi konzoly a ten sa ho následne pokúsil zastreliť
10:45, 11.03.2019

Celý incident sa udial ešte 22. 2. tohto roku v americkom štáte Indiana. Len jedenásť ročný chlapec psychicky nezvládol trest rodičov v podobe zabavenia jeho konzol PlayStation 4 a Xbox One. Rozhodol sa zobrať do ruky služobnú zbraň (kalibru 45) jeho otca a vystreliť. Dostal sa k nej priamo v jeho aute, ktoré evidentne nebolo dostatočne zabezpečené a v amoku, sa pokúsil zabiť vlastného rodiča.

Klik pro zvětšení (Otec zabavil synovi konzoly a ten sa ho následne pokúsil zastreliť)

Udialo sa to hodinu pred polnocou a po príchode polície sa útočník okamžite vzdal. Pri výsluchu uviedol, že len chcel hrať na svojich konzolách a keď mu to nebude ani v budúcnosti umožnené, príde citujem: "Druhé dejstvo". Následne z jeho výpovede vyplynulo, že mal v úmysle streliť svojho otca do hlavy, ale to sa mu nepodarilo na základe jeho polohy v posteli. Matka Allison Makowská sa počas incidentu zobudila v tme na hluk a následne videla ako sa jej syn prechádza po dome so zbraňou a elektrickým taserom. Ten si údajne skúšal už dávnejšie na svojom psovi. Matka dodala, že konzole zabavili na základe zlých výsledkov v škole.

No a na záver to najdôležitejšie, Matt Makowski sa zotavuje a je mimo ohrozenia života. Jeho syn stane pred súdom na základe pokusu o vraždu už 10. 4. 2019.


DALŠÍ

CGwillWin