hw
recenze
Gamepad Natec Genesis PV65

Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze
Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze
12:45, 24.04.2019

Když jsem dostal nabídku otestovat bezdrátový gamepad Natec Genesis PV65, neváhal jsem ani minutu. Především i díky tomu, že můj starý Dualshock 3 se pomalu ale jistě odebírá do křemíkového nebe a výrobce slibuje plnou kompatibilitu s PC a právě PS3. A že to nebylo vůbec špatné rozhodnutí, to se vám pokusím dokázat ve své recenzi tohoto modelu.

Klik pro zvětšení (Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze)

Obsah krabice

V samotném balení, které nevypadá věru zle, se nalézá samotný gamepad, nabíjecí USB kabel, USB přijímač pro připojení k hernímu zařízení a stručný manuál. Vězte, že samotné připojení a zprovoznění ovladače proběhne v řádu sekund, nikde není potřeba nic složitě nastavovat a zvládne to v pohodě i váš potomek.

Klik pro zvětšení (Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze)

Jemný dotek

Samozřejmě, univerzálních gamepadů, kterými ze ovládat mnoho různých herních zařízení je na trhu spousta, nicméně musím říci, že zde to byla skutečně láska na první dotek. Gamepad totiž disponuje pogumovaným povrchem, díky čemuž se velmi příjemně drží a i díky svému tvaru, který konstrukčně vychází právě z Dualshocku 3, se na něm velmi přirozeně hraje. Pravdou sice je, že daní za příjemný povrch je jeho poměrně snadné umaštění či opocení, nicméně se nejedná o nic, co by nespravilo otření hadříkem. Pogumovaný povrch je doplněn lesklými tlačítky a D-Padem, které sice o něco více kloužou, nicméně díky komfortnímu stisku se vám pravděpodobně nestane, že byste si jím nebyli při hraní jisti. Lesklý povrch tlačítek není ničím výjimečný a setkáte se s ním u většiny produktů na trhu, čímž samozřejmě netvrdím, že se jedná nutně o něco špatného.

Klik pro zvětšení (Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze)

Další tlačítka

Kromě klasických tlačítek, známých z Dualshocku 3 na jeho těle naleznete ještě další dvě - Turbo a Clear. Turbo, jak již název naznačuje, zapíná tuto funkci a může tak posloužit při hraní kousků, ve kterých je nutno neustále používat jedno tlačítko. Pomocí Clear toto nastavení poté vymažete. Samozřejmě, k dispozici je i alternativa klasického PS tlačítka, díky kterému provedete primární spárování a poté slouží k přepínání režimů D-Input a X-Input, díky kterým odpadá jakákoliv nutnost konfigurace dle platformy, na které zrovna hrajete. Dnešním standardem je také již podpora vibrací, které si můžete při hraní užívat.

Klik pro zvětšení (Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze)

Robustní mazel

Během testování našimi potomky jsem ocenil další pozitivní vlastnost gamepadu, kterou je bezesporu jeho slušná odolnost. I přesto, že se již párkrát nechtěně setkal s podlahou, nevyšel z tohoto souboje se sklopenou hlavou a jak kosmeticky, tak funkčně, je stále jako nový. Velkou výhodou je i fakt, že se jedná o bezdrátové provedení klasického modelu 65, takže volnost pohybu rozhodně doceníte. A jak je na tom v tomto případě baterie? Musím říci, že naprosto parádně. I po relativně dosti herních seancích se stále ovladač nehlásil o přísun energie, což je v dnešní době rozhodně fajn vidět, a to i přestože uvnitř těla dřímá baterie o kapacitě "pouhých" 600 mAh. A kdyby přeci jen nastal problém, stačí připojit klasickým Micro USB kabelem a můžete vesele pokračovat v hraní.

Kompatibilita?

Samozřejmě jsem v rámci testování nemohl nevyzkoušet jak se gamepad bude chovat po připojení i k ostatním platformám, které jsem měl v domácnosti k dispozici. Můj prvotní plán používat jej převážně ve spojení s emulátory na Raspberry Pi zkrachoval na nulové detekci připojeného zařízení, Android box si s Genesis PV65 také dvakrát neporozuměl, nicméně překvapivě jsem objevil třetí platformu, která jde ovládat naprosto brilantně. Tou není nic jiného než v současné době čím dál populárnější operační systém Android TV OS, který s PV65 šlape jak švýcarské hodinky a vaše děti tak konečně nemusí ovládat jednoduché hříčky pouze TV ovladačem, ale mohou se vrhnout i do něčeho komplexnějšího. Ano, přiznávám se bez mučení, v tomto případě našel PV65 v naší rodině patrně největší uplatnění. V cenové relaci kolem pěti stovek s ejedná rozhodně o rozumnou koupi a v krabici si tak donesete relativně univerzální ovladač, který zaručeně najde ve vaší domácnosti využití.

Ceny ovladače Natec Genesis PV65 srovnáte na Zboží.cz.

Klik pro zvětšení (Gamepad Natec Genesis PV65 - recenze)


CGwillWin