hw
Nintendo Switch v súčasnosti ponúka viac ako 1800 hier

Nintendo Switch v súčasnosti ponúka viac ako 1800 hier
14:13, 12.02.2019

Blíži si dvojročné výročie existencie hybridnej platformy Switch, ktorou sa spoločnosť Nintendo behom pár mesiacov opäť vyhupla do čela záujmu hráčov po celom svete. Stačil im na to len staronový a vylepšený nápad o prenose jednej a tej istej hry "z domu von", a zrazu, sa čísla predajnosti v segmente domácich konzol rapídne zdvihli.

To, že samotná konzola ponúka obrovskú knižnicu hier je všeobecne známa vec, avšak kolkov titulov to v skutočnosti do dnes je, sme mohli viacmenej len hádať. Určite vás preto môže zaujať nasledovná štatistika:

 • Celkovo bolo do dnes oficiálne na Switch vypustených 1,868 hier.
 • Z tohto počtu vychádza najlepšie Severná Amerika, kde ich je celkovo zaregistrovaných 1,702. Nasleduje Európa a Japonsko.
 • Len v novom roku 2019 bolo už vydaných viac ako 180 titulov!
 • Najviac hier (137) licencovala spoločnosť Hamster, ktorá sa špecializuje na retro scénu a to konkrétne Neo-Geo. Na druhom mieste skončilo samotné Nintendo (63) titulov a trojku uzatvára Plug In Digital s 30 hrami.
 • Je jasné, že väčšina z tých čísiel je vytvorená z retro projektov, indie ponuky a nekonečného počtu portov, ktoré proste firmy chrlia ako šialené. Ale i tak je to pekný obraz o popularite danej platformy.


  DALŠÍ
  
  CGwillWin