recenze
Hra o trůny: Intriky Západozemí

Hra o trůny: Intriky Západozemí - recenze
Hra o trůny: Intriky Západozemí - recenze
12:00, 16.02.2019

Karetní hra Hra o trůny: Intriky Západozemí je další z řady deskových her, které jsou založeny na popularitě série Písně ledu a ohně od G.R.R. Martina a následného seriálového zpracování od HBO s názvem Hra o trůny. Jejích 36 karet, roztříděných do čtyř hlavních rodů, si můžete rozdat v partii dvou až šesti hráčů. Následně se pustíte do rychlého sledu vykládání karet na stůl, na němž stavíte pyramidu tak dlouho, dokud jste schopni vynášet další karty podle pravidel hry.

Klik pro zvětšení (Hra o trůny: Intriky Západozemí - recenze)

Základem je, že novou kartu můžete přidat na základnu pouze do určitého počtu karet v této řadě. Krom toho můžete stavět „do výšky“ s tím, že přiložit můžete pouze postavu rodu, který se objevuje alespoň na jedné z dvojice karet na nichž stavíte. Takže je důležité, jakou zvolíte strategii ve vykládání karet a také jaké budete mít štěstí a co Vám soupeři dovolí.

Hra o trůny: Intriky Západozemí je další z řady deskových her, které jsou založeny na popularitě série Písně ledu a ohně od G.R.R. Martina a následného seriálového zpracování od HBO s názvem Hra o trůny.

Celá partie se opakuje tolikrát, kolik je zúčastněných hráčů, na konci každé partie proběhne rychlé hodnocení a na konci celé série se sečtou výsledky jednotlivých her a určí se následně vítěz. Zde je asi první nedostatek – ve dvou hráčích by se měly odehrát pouze dvě partie, ale to je zbytečně málo a celá hra je tím značně čitelná, co se výsledku týče. Ale to už si můžete vlastně upravit i podle sebe.

Klik pro zvětšení (Hra o trůny: Intriky Západozemí - recenze)

Grafické zpracování je velice jednoduché – kartičky nesou portréty hlavních hrdinů seriálů, na němž je celá hra založena, a znaky rodů v podobě, jakou známe ze seriálu. Kromě pár bodovacích karet a žetonů je to vlastně vše.

Klik pro zvětšení (Hra o trůny: Intriky Západozemí - recenze)

Hlavní záměr je kladen na rychlost a krátký hrací čas. Zároveň se jedná spíše o zábavnou hru, vhodnou třeba na cesty.

Hlavní záměr je zde kladen na rychlost a krátký hrací čas, hra se ve dvou hráčích dá odehrát do 15 minut, ve více hráčích trvá o něco déle. Zároveň se nejedná o náročnou strategickou bitvu, ale spíše o zábavnou variantu, kterou si sbalíte třeba na cesty.

Koupit hru Hra o trůny: Intriky Západozemí

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme společnosti ADC Blackfire Entertainment

Klik pro zvětšení (Hra o trůny: Intriky Západozemí - recenze)

PRŮMĚR
58%
CZECHGAMER
Kvapná hra, kde chytrým vykládáním karet bojujete o Železný trůn. Vtipný doplněk (nejen) pro věrné fanoušky stejnojmenného seriálu.

CGwillWin