hw
Ako sa v skutočnosti predáva Switch?

Ako sa v skutočnosti predáva Switch?
10:00, 02.02.2019

Posledná generácia herných konzol sa v podaní spoločnosti Nintendo opäť prezentuje ako menšia evolúcia, minimálne v zmysle hybridného hrania. Ich Switch je tak v súčasnosti už plne etablovaný na hernom trhu a ukazuje sa čoraz viac, ako konkurencie schopný aj voči porovnaniu so značkami Xbox a PlayStation. Ako sú na tom ale jeho skutočné čísla?

Nintendo aktuálne zverejnilo čerstvú štatistiku okolo "prepínača", kde sa za jeho necelú dvojročnú existenciu dokázalo dostať cez 32 miliónov predaných konzol. V zmysle nejakého porovnania s minulými generáciami, sa Switch už dávno prehupol cez GameCube a rozhodne nebude mať z dlhodobého hľadiska problém vyskočiť na ramená zdanlivo nedostihnuteľnému Nintendu Wii. Jeho hranica 100 miliónov možno teraz vyzerá nereálne, avšak pripravované exkluzivity pre ďalšie roky sú veľkým prísľubom na úspech a podporujú ostatne aj vyhlásenia samotného vedenia Big "N", okolo súčasného nezáujmu o nástupcu pre Switch. Veď len za posledných 9 mesiacov sa dokázala táto konzola pretlačiť do štrnástich miliónov domácností, čo je úctyhodný údaj.

Keď sa pozrieme do sféry predaju hier, tak tu svieti nemenej zaujímavý údaj 163 miliónov kusov! Veľkým podielom na tejto štatistike sa v poslednej dobe stal Pokémon Let’s Go Pikachu & Let’s Go Eevee (10 miliónov), Super Smash Bros. Ultimate (12 miliónov), Super Mario Party (5 miliónov) a vôbec najpredávanejšia hra Mario Kart 8 Deluxe (15 miliónov). Zámerne som vynechal Super Mario Odyssey, ktorý sa so svojimi 13 miliónmi dostal na druhé miesto v celkových štatistikách, avšak zároveň prekonal Super Mario Galaxy z pôvodného Wii a stal sa tak vôbec najpredávanejším 3D Mariom všetkých čias.

Toľko spomínaný široký úsmev Nintenda je teda podložený čistým ziskom 5,5 miliardy dolárov, ktorým sa táto firma konečne dostala do časov svojho najväčšieho rastu, aký zaznamenali v roku 2009 s platformou Wii. Digitálna distribúcia sa v zmysle zisku zdvojnásobila a rovnako segment hier pre mobily a tablety dokázal priniesť na konto viac ako 300 miliónov. Nintendo má tak aj v roku 2019 ten správny finančný glanc, ktorým bude mútiť herné vody a to s poriadne veľkou lyžicou.


DALŠÍ

CGwillWin