hw
recenze
Sennheiser GSP 300

Sennheiser GSP 300 - recenze
Sennheiser GSP 300 - recenze
11:48, 21.12.2018

Firmu Sennheiser není potřeba zrovna dvakrát představovat neboť se s jejími produkty setkal bez přehánění úplně každý. Populární Německý výrobce sluchátek a mikrofonů jena našem trhu velkým hráčem a sluchátka s jeho logem je možné zakoupit ve všech obchodech s elektronikou. Portfolio obsahuje lowendové špunty za 250 Kč, které si koupíte když jedete někam na výlet a svoje další sluchátka si zapomenete doma, profesionální studiové odposlechy i audiofilské kousky za desítky tisíc (například za Sennheiser HD 820 vypláznete hezkých 60 papírů).

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Senhnheiser už nějakou dobu fušuje i do herních headsetů a dnes se podíváme na základní produkt gamingové řady GSP 300 (článek o otevřených GSP 500 pak přijde později od kolegy Filipa). Jenže v tomhle případě slovo základní rozhodně neznamená, že jde o levnou věcičku za pár stovek, ale připravte se na cenu okolo 2 200 Kč, což je cenovka podobná třeba oblíbeným HyperX Cloud II nebo Razer Kraken. Takže proč byste si pro své herní zážitky měli vybrat zrovna tuhle negamerskou značku? Pár důvodů k tomu opravdu je.

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Co se balení týče, Sennheiser si tu nehraje na hip firmu, kterou věru není není, a obsah je doslova spartánský. Dostanete sluchátka, manuál a redukci, díky níž si z rozděleného sluchátkového a mikrofonního 3,5mm jacku uděláte jeden čtyřpólový, který pak můžete použít v telefonu, PS4 nebo notebooku. Pověstná německá střídmost se tu v celé své kráse. Ale na druhou stranu vážně potřebujete něco navíc? Lepit si na auto/snowboard/cokoliv jiného logo Sennheiseru asi nebudete, srdceryvné povídání o tom, jak sluchátka vyrobili pracovníci v dálné Číně za hrst rejže a dva dolary na hodinu asi taky nejsou úplně cool, takže já jsem s tím, že žádný zbytečný balast v krabici nenajdeme úplně v pohodě.

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Sluchátka tedy nasazuji na hlavu a hned je jasné, že kvalita zpracování je skvělá. Náhlavní most je polstrovaný světle modrou paměťovou pěnou, takže pěkně sedí a člověk skoro necítí, že na mozkovně něco má. A to i přes fakt, že GSP 300 nejsou úplně nejlehčí. Paměťová pěna pak byla použita i na náušníky, které jsou opravdu obří, ale vaše ucho si v nich alespoň nepřipadá klaustrofobicky. Při vývoji navíc někoho napadlo, že by bylo cool použít obrys ucha naproti běžnému kruhovému tvaru a tak vše sedne i máte uši jako slon.

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Stinnou stránkou pak pro někoho může být trochu zbytečná velikost celého výrobku, protože díky velikosti náušníků a celkové konstrukci jsou neskladná a neumím si představit, že bych si je hodil do báglu a někam je s sebou neustále tahal protože zaberou víc místa než tři lahváče. A na hlavě je mezi lidmi také úplně nosit nechcete, pokud se tedy nechystáte na souboj stylu s Otíkem. Jenže o skladnost v případě herního headsetu opravdu nejde, jen je s tímto faktem dobré počítat. Stejně jako s délkou kabelu, která má sice cca 2 metry, ale v mém případě, kdy mam case na pravé straně a ideálně bych měl kabel sluchátek vedený nalevo od klávesnice, mi ještě pár desítek cm chybí.

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Takže nošení fajn, na cestování to zas tak úplně není ale teď to nejdůležitější, jak nám hrají? Jedním slovem? Senzačně. Doma se mi válí sluchátek celkem hodně, takže jsem byl překvapený, že GSP 300 by se mezi nimi neztratily a rozhodně bych se je nebál používat jenom k paření, ale klidně bych si s nimi koukal na filmy a poslouchal hudbu, což přesně při psaní tohoto článku dělám. Sennheiser je známý tím, že jeho produkty jsou oblíbené u milovníků elektronické hudby, GSP 300 není výjimkou a Autobahn od Kraftwerku si nich vychutnáte i v pohodlí své oblíbené herní židle. Přednes je přesný. má čisté středy i výšky není přebasovaný. Holt ti Němci. Ale je to dobře, přece nechcete, aby vám něco důležitého uniklo kvůli superhlasitému výbuchu, že?

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Mikrofon taktéž perfektní. Na svých stránkách se Sennheiser pyšní, že se jedná o kvalitní kousek s pokročilou redukcí šumu, abyste nerušili své spoluhráče nechtěnými aurálními projevy své domácnosti a já to můžu potvrdit. I když si do pozadí pustíte hudbu do repráků, vaši spoluhráči nic neslyší, takže ideální případ. Raménko mikrofonu je pevné, nedá se odstranit ani ohýbat, ale vaším očím nepřekáží a pokud ho nasměrujete úplně nahoru, mikrofon vypnete.

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

Handy věc, ale občas na to člověk stejně zapomene, holt nesmím být hlava děravá. Na pravé ozvučnici je pak velké kolečko, kterým regulujete hlasitost. Má velký rozsah a funguje přesně, takže se během okamžiku dostanete na hladinu jaká vám vyhovuje, nemusíte nic nastavovat ve hře a můžete v pohodě pařit. Sluchátka se vám nebudou chtít sundavat ani při delších sessions, uši se v nich nepotí ani nebolí díky mírnému přítlaku. Jelikož se jedná o uzavřená sluchátka, okolí nic neslyší a vy víceméně neslyšíte okolí. Jasně, když to porovnáte třeba s mými momentálně hlavními sluchátky Bose Quietcomfort 35 II s aktivním potlačením okolního hluku, je to úplně jiná pohádka, ale i tak je izolace více než dobrá a okolí vás rušit nebude.

Prostě idylka. Celkově můžu říci GSP 300 je vážně povedený herní headset, který za rozumnou cenu přináší špičkovou kvalitu. Nemáte tu žádný pseudo 7.1. zvuk, který stejně žádná hra nepodporuje, speciální software a dokonce ani nesvítí v 16 milionech barev, ale pokud to co chcete jsou výborná stereofonní sluchadla s skvělým zvukem a mikrofonem a která dokážete mít na hlavě po bezpočet hodin, nemusíte hledat dál a běžte si koupit GSP 300.

Ceny sluchátek Sennheiser GSP 300 srovnáte na Zboží.cz.

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

Klik pro zvětšení (Sennheiser GSP 300 - recenze)


CGwillWin