recenze
Wordhunters

Wordhunters - recenze
Wordhunters - recenze
12:03, 06.05.2019

V poslednej dobe sa sekcia PlayLink hier dosť zásadne začala formovať do nudnej a nezaujímavej party koláže miniarkád, z ktorých len pár dokáže zaujať a zvyšok končí s pretiahnutými tvárami a opitými susedkami (tie si mimochodom na druhý deň vôbec nespomínajú, že by sme hrali nejaké videohry). Nikdy by ma však pred recenzovaním projektu Wordhunter nenapadlo, že moju frustráciu z titulov s logom PlayLink totálne prehĺbi akási variácia na vedomostnú turistiku pre šiestich. Život sa s nami však denno denne zahráva s až krutým úmyslom a aj ja som si v tomto prípade musel zase raz siahnuť na samotné dno hernej žumpy.

To si tak mamonársky lietate nad dvadsiatkou svetových metropol a snažíte sa poskladať svoje unikátne slovíčko zo štyroch písmen.

Klik pro zvětšení (Wordhunters - recenze)

Teraz vám asi vylepím jednu interaktívnu facku, avšak táto hra mala rovnaký efekt aj na mňa a to som nemusel vyhodiť necelých dvadsať eur, aby som sa o tom presvedčil na vlastnú peňaženku. Hlavná a jediná pointa konceptu Wordhunter totižto spočíva v skladaní jedného unikátneho slova zo štyroch písmeniek (ako inak než pomocou mobilnej aplikácie cez váš tablet/telefón), ktorých odomknutie je podmienené výhrou prostredníctvom pätnástich trápnych minihier. Málokedy ja osobne používam v recenziách také slovíčka ako "trápna", každopádne tu to sedí ako zadok na nočník, aby som zachoval patričnú slušnosť.

Zábavné asi ako zlomená noha a hnisavý zub múdrosti.

Klik pro zvětšení (Wordhunters - recenze)

Nech už mám aktuálne akokoľvek nepríjemné pocity z celkovej PlayLink produkcie, tak to, čo predvádza práve Wordhunter, je úplne mimo akéhokoľvek priemeru danej sekcie. Dokonca ani tak základná vec ako fotografia seba samého, ktorá by vás mala reprezentovať počas duelu so spoluhráčmi, nie je vôbec zvládnutá podľa štandardov. Nemáte tu totižto žiadnu možnosť výberu nejakej postavy, teda charakteru, ktorý by pobavil nielen vás, ale aj vaše okolie (pripomínam, má ísť o zábavnú párty hru pre šesť zúfalcov na pokraji existenčnej krízy), a tak vám ostáva len trápne (zase to slovíčko) selfie zasadené do štítku, aký pripína patológ na mŕtvoly. Jednoducho sa vývojári zo štúdia Thumbfood jedného dňa rozhodli, že si spravia hru a stihli to bez problémov ešte do obedovej prestávky.

Celá pätnástka minihier sa točí len okolo skladania slovíčok.

Klik pro zvětšení (Wordhunters - recenze)

Otázky z danej lokácie, nad ktorou sa aktuálne pohybuje celé vaše lietadlo, sa síce dajú nazvať tématicky presné, avšak celkové spracovanie postupného skladania slovíčok a dávania častí viet do jednej hromady je absolútne bez nejakej zábavnej hrateľnosti, a teda pointy. Je to jednoducho šeď a nuda, ktorú nezachráni ani v celku pekne nakreslená séria kariet vydaných práve k jednotlivým mestám, ktoré akože navštívite. Keďže potom 90% času hrania tejto PlayLink značky strávite pozeraním do svojho telefónu, kde realizujete ako výber odpovedí, tak aj kontrolu časov a vášho skóre, človek by očakával, že tak jednoduchá vec, ako odpoveď, kto to vlastne vyhral, bude rovnako zobrazená cez aplikáciu. Bohužiaľ nič také sa nekoná a človek jednoducho musí zdvihnúť hlavu k televízoru, aby videl ako nakoniec dopadol.

Zvuk ako aj efekty mi nestoja ani za túto citáciu

Neberte to nijako fatálne zle. Ak by samotný projekt vyšiel vo free forme, a teda úplne zadarmo, nemal by som s jeho existenciou žiadne problémy. Avšak pýtať si za tento nonsens taký hrniec peňazí a vo výsledku vyrobiť len mobilnú arkádu, ktorá s obtiažami zabaví jedného, to už chce kus odvahy. Súčasný herný trh však takýchto projektov číta kvantum, čiže novinári sa sem tam musia nadýchnuť a ponoriť sa do nich až po krk.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Thumbfood Ltd.

Klik pro zvětšení (Wordhunters - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 4 PRO

(@_@;)
20%
CZECHGAMER
Radšej si urezať nohu hrdzavou pílou na železo

CGwillWin