hw
speciál
Genesis Radon 710 - recenze

Genesis Radon 710 - recenze
Genesis Radon 710 - recenze
12:00, 14.12.2018

Headsety se pomalu ale jistě stávají naprostou nezbytností pro většinu hráčů, koneckonců jakoukoliv týmovou multiplayerovku si bez nich na rozumné úrovni moc nezahrajete. Zbraň je to sice dvojsečná, protože na jednu stranu se můžete domlouvat s kolegy, na tu druhou se nevyhnete nechtěnému poslechu pubertálních děcek, příšernému hudebnímu vkusu ostatních spoluhráčů a dalším libůstkám.

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Abyste si takové slasti a strasti mohli pořádně užít, je potřeba si vybrat správné vybavení a dnes jsme si vzali na paškál Radon 710 od polského výrobce herních periferií Genesis. Když se nejedná o Zaklínače, slovo kvalita si s našimi severovýchodními sousedy zrovna dvakrát nespojujeme, ale předsudky je potřeba nechat stranou. Je faktem, že polské značky často vyprodukují výrobky se výborným poměrem features/cena/kvalita a právě taková by měla být tato sluchátka.

S cenovkou, která se na českých eshopech běžně pohybuje v hladině cca 850 Kč, se řadí k nižší střední třídě, nicméně když se podíváme na specifikace, vypadá to, že sluchátka umí víc než leckteré dvojnásobně drahé alternativy. Snaha zaujmout sad

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Radon 710 nabízí virtuální 7.1 kanálový zvuk (tzn, reálných sedm kanálů jako třeba v případě Razer Thresher nečekejte) , zabudovanou zvukovou kartu, pogumovaný dvoumetrový kabel, LED podsvícení a tak vůbec. Nic inovativního z čeho by se Elon Musk posadil na zadek, ale koneckonců jsou to sluchátka a ne vesmírná loď. Nikoho pak nepřekvapí ani obsah krabice v níž se skrývají sluchátka, lísteček s návodem a samolepky pro pravověrné či budoucí fandy Genesisu.

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Ovladače si člověk musí stáhnout z hlubin Internetů, což není zas takový problém, je fakt, že kdyby mi ke sluchátkům dali DVDčko tak bych ho stejně neměl kam strčit. Dodávaný software má design, který mi připomíná všechny obdobné produkty někdy z roku 2000. Pomineme-li vzhled, uživateli se nabízí možnost volby hlasitosti sluchátek, mikrofonu, nastavení equalizéru a také tu máme na výběr několik presetů na poslech hudby či filmů. Ona přednastavení však buď někdo testoval na úplně jiných sluchátkách nebo byl hluchý, protože obsahují prapodivné efekty, například reverb, díky němuž si připadáte jako někde v kanále nebo na tripu. Not very useful, ale třeba si to nějaké fanoušky najde.

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Asi jediné zajímavé nastavení se jmenuje Xear Surround Max (za nímž stojí C-Media, což je firma která s největší pravděpodobností stojí za veškerými vnitřnostmi Radonu 710), jež se snaží běžný stereo signál převést do 7.1 kanálů. K mému velkému překvapení to funguje celkem dobře, hudbě i hrám to trochu přidá na životě. Na žádné aurální orgie pro audiofily to není, ale běžné populaci, které na dokonalém hudením přenesu zas tak nesejde, se to bude líbit.

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Ono za tuhle cenu taky člověk nemůže čekat kdovíjaké zázraky. Osobně jsem na hlavě dlouho neměl sluchátka z podobné cenové hladiny, takže jsem byl zvukovou kvalitou popravdě celkem překvapen. Někomu může vadit, že basů není úplně mnoho, ale na druhou stranu se Genesis vyhnul zbytečné přebasovanosti, kterou se jiní výrobci často snaží zamaskovat celkově špatnou kvalitu zvuku.

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Co se mikrofonu týče, ten je neodnímatelný, avšak jeho poloha se dá velmi dobře nastavit a měkký plast jde snadno zkroutit, takže si jej můžete nastavit tak, aby vám při hraní nepřekážel ve výhledu. Vadou na kráse jest nízká hlasitost a to, že si jí v dodávaném SW dáte na maximum, tomu úplně nepomůže. Po troše pátrání jsem zjistil, že se jedná o běžný problém W10 při užití zvoleného technického řešení - tedy headsetu s USB portem na místo starých dobrých analogových zdířek. Podařilo se mi to napravit pomocí dalšího software konkrétně Equalizer APO, jenž umožňuje přidat mikrofonu gain a zesílit tak signál. Pak už váš vaši spoluhráči konečně pořádně uslyší. Samozřejmě některé voicechatové aplikace to umí kompenzovat, TeamSpeak i Discord fungovaly ok, ale ingame chat například v Dotě 2 trochu pokulhával (ale opět se to dalo nastavit na Steamu, takže ve výsledku no big deal).

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Co se mi na mikrofonu líbí nejvíc je on/off button na levém sluchátku a to jestli je mikrák zapnutý nebo vypnutý poznáte snadno podle toho, že jeho koncovka svítí nebo nesvítí. Hodně užitečná funkce, stejně jako kolečko jímž ovládáte hlasitost. To se taktéž nachází na levém sluchátku a nemusíte tak lézt do nastavení hry, když potřebujete přidat nebo naopak ubrat na hlasitosti.

Příjemný je i fakt, že ač sluchátka na první pohled vypadají přesně tak jak byste v dané cenové kategorii čekali, jsou až nečekaně příjemná na nošení. Přítlak není příliš velký a tak se vám uši nepotí a nebolí vás ani při náročnější session. Testoval jsem několikahodinové pařby a při všech bylo všechno na jedničku. Na druhou stranu to přináší daň ve formě horší izolace okolního hluku, která není úplně nejlepší, ačkoliv popis na internetu tvrdí naprostý opak.

Klik pro zvětšení (Genesis Radon 710 - recenze)

Holt člověk nemůže chtít a dostat všechno. Což se sice Genesis v případě Radonů 710 snaží nabídnout, ale ve výsledku člověk dostane hromadu kompromisů ovšem za velmi slušný peníz. Za sebe můžu říct, že kdybych chtěl levnější sluchátka se kterými si zahraju a pokecám s kamarády, do Radonu 710 by šel bez obav, protože přesně tohle nabízejí, dobře se nosí a ovládají a zvukově nikoho neurazí. A taky svítí!


CGwillWin