PlayStation trofeje slaví 10 let

PlayStation trofeje slaví 10 let
09:05, 03.07.2018

Na den přesně včera před 10 lety tedy 2.7.2008 byly spuštěny první trofeje na systému PlayStation 3. První hrou, která je obsahovala bylo Super Stardust HD od Housemarquee. Sony tehdy dost opožděně zavedla něco, s čím přišel Microsoft u Xboxu 360 už v roce 2005 a trefil se do chutí soutěživých hráčů. Ano trofeje jsou kopií achievementů, která však přidala i něco svého. Tím je hlavně platinová trofej, která říká, že jste ve hře dokončili vše, co po vás autoři chtěli a můžete se pyšnit touto hlavní trofejí.

Za těch deset potažmo třináct let se stali úspěchy ve hrách fundamentální součástí herního světa. Někteří je mají rádi, někteří ne. Co hráč to jiná chuť. Existují hráči, kteří svůj herní svět absolutně zasvětili těmto virtuálním odměnám a snaží se jich získat co nejvíce. Aktuálně podle PSNProfiles (nemohou sledovat všechny uživatele) vede PSNID: Roughdawg4, který má 1574 platinových trofejí a celkově přes 65 tisíc trofejí. Aktuálně je k dispozici přes 220 tisíc trofejí napříč hrami na PS3, PS4 a PS Vita (některé už získat nejdou kvůli vypnutým serverům anebo nesmyslným požadavkům).

Jaké jsou vaše preference z hlediska trofejí? Pamatujete si svou první nebo svou první patinovou? Sledujete svůj progress aktivně nebo je to pro vás bezvýznamná položka v menu konzole?

DALŠÍ

CGwillWin