Medzinárodný olympijský výbor bude hostiť eSport fórum

Medzinárodný olympijský výbor bude hostiť eSport fórum
20:04, 01.07.2018

V priebehu minulého roku sa pomaly začali šíriť svetom zaujímavé informácie, o možnom začlenení elektronického športu pod oficiálny patronát MOV. Toho času sa logicky okamžite utvorili dva tábory, kde na jednej stáli ortodoxný odporcovia niečoho nového a na tej druhej všetci hráči, ktorí v podobnom vývoji športu z globálneho hľadiska popularity problém nevidia.

Nech už sa to páči všetkým odporom alebo nie, eSport má v súčasnosti obrovskú hybnú silu a to nie je reč len o zisku z reklám, ale samozrejme aj o neustále rastúcej mase jeho podporovateľov z celého sveta. Určite aj z tohto dôvodu, sa už koncom tohto mesiaca (presne 21. 7. 2018), uskutoční akési fórum medzi MOV, GAISF (Global Association of International Sports Federations) a eSport zástupcami. Udalosť sa bude konať v Lausanne vo Švajčiarsku, kde sa predstavitelia MOV a GAISF postupne stretnú s hráčmi, vydavateľmi, tímami, médiami, sponzormi, organizátormi podujatí a zástupcami olympijského hnutia eSports. Cieľom bude preskúmať možnosti spolupráce medzi nimi a samozrejme, aj načrtnúť prípadnú budúcnosť a súčasť elektronického hrania na ďalších olympijských hrách.

Slová prezidenta GAISF Patricka Baumanna: "Spoločne s MOV, sa GAISF teší na to, že v Lausanne privíta eSportovú a hernú komunitu. Chápeme, že šport nikdy nie je o stagnácii a že fenomenálny rast esportov a hier celkovo, je súčasťou aj jeho neustáleho vývoja. Fórum eSports predstavuje pre nás dôležitú a nesmierne hodnotnú príležitosť získať hlbšie pochopenie eSportov, ich vplyv a pravdepodobný budúci vývoj, aby sme mohli spoločne zvážiť spôsoby, ktorými by sme mohli spolupracovať na vzájomnom prospechu všetkých športov z pohľadu budúcnosti. "

Uvidíme teda čo nám hráčom vlastne prinesú podobné stretnutia a držme si palce, aby raz aj všetci negatívne naladený ne-hráči pochopili, aké krásy sa môžu skrývať za pojmom elektronický šport. Prítomnosť na olympiáde by bola veľkou satisfakciou za tie nekonečné dezinformácie, ktoré hranie všeobecne sprevádzajú už od nepamäti.


DALŠÍ

CGwillWin