Dokument o Fallout 76 přibližuje hru

Dokument o Fallout 76 přibližuje hru
12:25, 13.06.2018

O tomto dokumentu jsem předesílal už před začátkem E3, ale myslím, že stojí za připomenutí. Danny O'Dwyer s jeho /noclipem natočili dokument o tvorbě Fallout 76 ještě před jeho oficiálním oznámením. Dozvíte se v něm, co vedlo Bethesdu k tomu udělat multiplayer Fallout. Co to znamenalo po technické stránce. Anebo také to, že do tvorby světa Západní Virginie dali opravdu hodně.

Hodně zajímavá je i část o hratelnosti. Jak fungují perky. Ty jsou nyní kartičky, které získáváte po každém levelu, ale aktivních jich můžete mít pouze omezený počet v jednu chvíli. Co je zajímavé, ty kartičky půjde sdílet mezi skupinou hráčů, takže půjde udělat společnými silami build přímo na nějaký specifický event. Crafting bude hrát ve hře velkou roli a s vašimi výtvory půjde i obchodovat.

Také se zmiňují o tom, jak to bude s počtem hráčů v jedné instanci světa. Chtějí zachovat, aby setkání s člověkem bylo speciální, a tudíž v tom velkém světě bude v jednu chvíli asi 24 hráčů. A vždy bude možné se připojit instantně ke kamarádovi do jeho světa a spolupracovat. Například v prezentaci zmiňované nalezení a odpálení atomovky je jedna z End Game aktivit, která bude náročná a bude zvyšovat obtížnost i odměny.

Bethesda má plán, že hra bude dostávat podporu po několik let do budoucnosti a všechen obsah bude zdarma. Hra totiž bude obsahovat mikrotransakce na kosmetické věci. Je to prý podstatný prvek k tomu, aby dokázali udržet dedikované servery v chodu a mít obsah zdarma. Podle nich všechny věci půjde získat i hraním hry.

A řeč bude také o Starfield a Elder Scrolls 6, které zmínili na E3 prezentaci. Nemyslete si, že se něco dozvíte blízkého, tyhle hry jsou v pořadí. TES6 je ještě hodně daleko a je v před produkční fází. Na Starfield pracují už hodně dlouho, značku registrovali v roce 2013. A jedná se o hru, kterou Todd Howard chtěl udělat po dlouhá léta. Prostě tohle je dokument, který doporučuji shlédnout a dozvíte se tam více než v tomto mém stručném výcucu.


DALŠÍ

CGwillWin