Fortnite je na Switchi i s voice chatem a Sony blokuje hraní

Fortnite je na Switchi i s voice chatem a Sony blokuje hraní
08:54, 13.06.2018

Přesně jak jsem spekuloval, tak se stalo. Včera na Nintendo E3 se mezi Smash Bros. vmáčklo i oznámení a zároveň vydání Fortnite na Switch. Ano hra, o které se letos mluví nejvíce je zdarma ke stažení na Switchi (včera mi šla pouze najít na US účtu). Po několika hrách v handheld módu mohu říci, že se hraje skvěle. Je plynulá, svižná a rozlišení není špatné. Ale hru budu testovat více. Důležité jsou však dva body, které se k Fortnite na Switch váží.

První je, že Epic dokázal udělat voice chat pro Fortnite na Switchi. A jak? Žádné pavučiny kabelů a stupidní Nintendo aplikace v mobilu. Hezky vezmete svůj headset, co používáte třeba k Xboxu, zapojíte do Switche a můžete mluvit s týmem. Funkční to bude od zítřka, zatím je funkce vypnutá. Pro Fortnite je komunikace s týmem naprosto klíčová a je dobré, že někdo konečně udělal voice chat a dokázal, že tomu vůbec nic na Switchi nebrání. Bohužel z toho vychází jedna nepříjemnost - tuto věc použijete pouze v handheld módu. Protože "genialita" Nintenda je vedla k tomu, že předražený Pro Controller nemá jacka na sluchátka. A Switch nepodporuje Bluetooth sluchátka, takže při hraní na televizi nemáte pohodlnou šanci, jak sluchátka použít. Tohle designové rozhodnutí je na nějaké čestné ocenění.

A druhá ještě méně příjemná zpráva je, že Sony se opět chová jako vládci světa. U Switche nastává stejná situace, co platí už dlouho u Xboxu, ale tolik lidí o ní nemluvilo. Jakmile totiž váš Epic Account (Fortnite) propojíte s PlayStation Network. Tak od té doby jste zamčeni ve světě PS, PC a mobil. Nikam jinam se pod tímto účtem nepřihlásíte. Hra vám napíše, že s tím nemohou nic dělat a máte si založit nový účet. Což je docela problém, když Fortnite těží z toho, že člověk leveluje Battle Pass a odemyká skiny. Dělat to dvakrát jenom, protože Sony zamyká účty? To je prostě stupidita, zvlášť z toho pohledu, že jim nevadí PC ani mobil. Kde třeba v případě iOS se V-Bucks dají koupit levněji než na PSN.

Klik pro zvětšení (Fortnite je na Switchi i s voice chatem a Sony blokuje hraní)

Ještě jsem schopný pochopit, že nechtějí, aby lidé hráli PS vs. XBOX, protože by mohli někteří raději hrát na silnějším Xbox One X s Pro Controllerem. Ale proč lidem brát možnost levelovat postavu jinde? Navíc takhle agresivním způsobem. Pokud jim jde o peníze, proč nezamknou účty jen na nákupy V-Bucks přes PSN, ale hraní umožní i jinde. Ano napadá mě spousta možností, ale známe Sony. Tohle je totiž obrázek Sony v té jeho nejhorší podobě, která se čas od času ukáže, když zrovna dominuje trhu. A je to škoda a je to primárně proti jejich vlastním zákazníkům.

No a pro odlehčení. Microsoft ví jak na tyhle zprávy zareagovat. Tady například jeho UK Twitter.


DALŠÍ

CGwillWin