Billy Mitchell bol verejne označený za podvodníka

Billy Mitchell bol verejne označený za podvodníka
19:32, 15.04.2018

Jeho meno by znalcom video hernej histórie malo povedať veľa. Tento pán je totižto už od svojho raného detstva v podstate súčasťou game dejín, keďže sa jedná o držiteľa mnohých významných rekordov na poly arkádových automatov (možno ste ho zhliadli aj v dokumente Man vs Snake). No a práve o ten najvýznamnejší, ktorý dosiahol v kultovej hre Donkey Kong (prvá hra kde sa objavil legendárny Mario a toho času sa ešte volal Jump-man) práve prišiel, a to s poriadnou prímesou hanby.

Organizácia Twin Galaxies (zaoberá sa spravovaním a kontrolou všetkých rebríčkov okolo profesionálneho hrania v zámorí) preskúmala jeho úžasné skóre 1,062,800, aké ho dostalo aj do Guinness World Records, a vyniesla nepríjemný rozsudok. Billy daného skóre totižto dosiahol na inom emulátory, než je všeobecne známy MAME, čo znamená, že nie je možné dané čísla podporiť aj reálnym schválením. Samotný rekord bude zmazaný zo všetkých štatistík a Billy je tak označený za podvodníka.

Faktom však ostáva, že stále drží rekordy v rovnako populárnych značkách ako Pac-Man či Donkey Kong Jr. Čo je však pre neho momentálne najhoršie, okrem tohto nedôveryhodného razítka od TG, je jeho vykázanie zo všetkých pridružených štatistík.

Aby sme túto celú správu zakončili nejako fakticky, tak prvým a jediným hráčom, ktorý dokázal prekonať hranicu jedného milióna v hre Donkey Kong ostáva po novom Steve Wiebe. Dokázal to v roku 2004 a to s celkovým skóre 1,006,600 bodov.


DALŠÍ

CGwillWin