Mafia 4 nás měla vzít do Las Vegas 70. let

Mafia 4 nás měla vzít do Las Vegas 70. let
17:38, 15.04.2018

Známý novinář Jason Schreier v rozsáhlém článku pro server Kotaku odkryl díky výpovědím nejmenovaných členů studia Hangar 13, že si vývojáři chvíli pohrávali s myšlenkou na vznik Mafie 4. Pokud se Schreierovy informace zakládají na pravdě, tak se po vydání třetí Mafie část studia zaměřila na opravy bugů a vývoj DLC. Neupřesněný počet vývojářů ale mezitím přemýšlel nad pokračováním. Výsledným produktem měla být Mafia 4 odehrávající se v Las Vegas 70. let. Pro představu si stačí pustit ukázku z filmu Casino od Martina Scorseseho.

Po dohodě s vedením 2K Games ale nakonec dostal přednost projekt s názvem Rhapsody. Podle původní myšlenky šlo o špionskou akci zasazenou do rozděleného Berlína okolo roku 1980. Zahrát jsme si měli za Rusa židovského původu, jehož rodiče byli zavražděni v gulagu. I díky tomu jsme se měli stát členy americké utajované organizace Rhapsody.

Ani z tohoto projektu ale zdá se nakonec nic nebude. Zmíněná vize se totiž autorům začala postupně vzdalovat, což mohlo být způsobeno změnami ve vedení Hangar 13. Některé koncepty dělaly z Rhapsody akci s velkým důrazem na hudební složku, kde se ze špióna nakonec stal spíše superhrdina. Ani tato podoba se ale nedostala do pokročilejší fáze. V souvislosti s propouštěním, které studio postihlo v únoru letošního roku, zůstává otázkou, zda má Hangar 13 vůbec dostatečné kapacity na rozjetí nějakého dalšího velkého projektu. Nové Mafie se tedy v dohledné době spíše nedočkáme.


DALŠÍ

CGwillWin