recenze
Injustice 2: Legendary Edition

Injustice 2: Legendary Edition - recenze
Injustice 2: Legendary Edition - recenze
14:07, 13.06.2018

Který ze super-hrdinů z DC Universe by obstál v souboji o holý život: SuperMan nebo Batman? Aquaman (ačkoliv je to dle Rajeshe Koothrappaliho trubka) nebo Flash? Nebo by vás spíše zajímalo, zda Joker přežije nakládačku od Wonder Woman? Anebo snad Green Lanter se nenechá zahanbit proti Catwoman? Anebo úplně odjinud.. střetnutí ve stylu Sub-Zero proti Atomovi? Těch možností je nespočet, a o tom, který hrdina (i když v tomhle případě by stálo za to spíše používat slovo super-hrdina) by vyhrál, se dá diskutovat hodiny a hodiny. Však jedni z jejich největších fanoušků z Teorie velkého třesku tak i činí a poukazují na různé možnosti, jak by se fighty mohli uskutečnit, a to téměř v každém druhém dílu.

Ale to vy už určitě víte, a dokonce jste si to už někteří mohli i sami vyzkoušet. Mluvím o hře Injustice 2, která je na trhu už nějaký ten pátek. Konkrétně od loňského máje. A od té doby uplynul rok, autoři z NetherRealm Studios vydali řadu patchů a DLC, no, a tak je na snadě, že se na pulty obchodů dostává "supr trupr" edice - Injustice 2: Legendary Edition. Tak se pojďme bez velkého otálení vrhnout na to, jaké mám ze hry pocity na Xbox One.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

Pěkně od začátku

Chápu, že někteří z vás nehráli ještě Injustice 2, nebo dokonce Injustice první díl, tak se pojďme na tuto edici podívat pěkně popořádku, ať ani těmto hráčům nic neunikne. Ti hardcore hráči, kteří mají už hrdiny (na označení super-hrdina si fakt těžko zvykám) nabušené na maximální levely a střetnutí s vámi se pro běžného hráče rovná jisté smrti, se asi budou nudit. Závěrečná pasáž textu bude pochopitelně věnována tomu, co navíc obsahuje tato Legendary Edition. Ale to ještě nepředbíhejme.

Takže předpokládejme, že ke hře přistupujete poprvé a říkáte si, kde začít. Určitě doporučuji navštívit tutoriál, jenž vás seznámí s ovládáním a naučí základní techniky a dovednosti. Pokud už jste nějakou bojovku hráli, nebudete nijak zaskočení, spíše si vše pěkně osvěžíte a seznámíte se se speciálními prvky a mechanismy Injustice 2.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

Dobrá zvládnut tutoriál, co dál?

No, co třeba story mód? Bojovka a příběhový režim - vy jste se zbláznili? Může to tak znít, ale vývojáři si s příběhem vyhráli do nejmenších detailů. Možná pokud nebudete znát události z prvního dílu, můžete se chvíli cítit jako Alenka v říši divů, ale to se po chvíli změní a určitě se příběhové linie vcelku rychle chytíte. Scénář je sice psán velmi předvídatelně, ale s bandou superhrdinů (tu známých, tu méně známých) se budete cítit jako byste četli jeden pořádně zábavný komiks.

A propo, sice nechci moc spoilerovat, ale pro pořádek: o co tu vlastně půjde. Svět, přesněji řečeno naše Země, je v ohrožení. Chtějí ji zničit záporáci nesoucí název The Society, které vede pořádný zloun Gorilla Grott. No, vede, v hierarchii je až na druhém místě, hlavním (a tím nejzáporovatějším) záporákem je Brainiac, který po zničení Kryptonu chytil slinu a chce ze Země vysát vědomosti, a následně ji zničit. To však klaďasové nechtějí nechat jen tak a postaví se tomuto zlu.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

Během in-game filmečků si občas střihnete i nějaký ten souboj. V určitých pasážích si můžete vybrat i za kterého hrdinu chcete bojovat, což trochu pozmění dialogy, ale závratné rozhodnutí nečekejte. Filmečky jsou vyobrazeny v moc hezké grafice, a animace obličejů dotváří atmosférický zážitek, který podtrhuje dokonalý dabing.

Story mód vám zabere přibližně šest až sedm hodin hraní a ukáže vám, že s každým hrdinou se musí k boji přistupovat úplně jinak. Dalo by se říci, že jde o rozšiřující tutoriál, zabalený do moc hezkého obalu se saténovou mašličkou. Jo, tohle si opravdu nechám líbit a určitě si nenechte tento režim ujít, protože vás dokonale připraví na samotné souboje, které budete chtít posléze absolvovat.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

A teď to hlavní: pořádná řezničina

No, a po absolvování tutoriálu a příběhů.. konečně začínám pronikat do dalších zápasnických módů. Jedním je pochopitelně on-line zápolení, kde si na vás určitě počkají pěkně vyškolení a vytrénovaní bojovníci z celého světa. Z hlediska spolehlivostí serverů nemám sebemenší námitky, ale spíš mi vadilo, že mi byli předhazováni oponenti, kteří byli na úplně jiné úrovni dovedností i vybaveností postav jejich superhrdinů. A procentuální šance na výhru ukazující se před každým zápasem mi dávala ještě před započetím bitvy najevo, že se stanu nejspíše dalším do sbírky soupeřových vítězství. Když se ale náhodou poštěstilo narazit na někoho rovnocenného (tak cca každý desátý až patnáctý match), tak se jednalo o vyrovnané bitvy.

Pro případ recenze jsem musel otestovat multiplayer, ale přeci jen dávám v případě bojovek přednost "gaučovému multiplayeru", jenž je skutečně fajn, anebo sólo hraní proti AI. Co mě nejvíce zaujalo, byl režim Multiverse, kde se po několika hodinách otevře vždy nová dimenze přinášející řadu výzev - podle obtížnosti si vybere každý. Zde je zapotřebí vyhrát určité množství zápasů (pokaždé to může být jiný počet zápasů), získáváte loot box. A v něm je pochopitelně lákavá odměna v podobě pěkného vybavení pro vašeho bojovníka.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

Odměna? Loot Box? Jo, zní to zběsile, ale v Injustice 2 můžete své bojovníky pěkně levelovat a oblékat na ně různé předměty, jenž upravují, přesněji řečeno vylepšují, jejich skill. Pochopitelně určité předměty jdou používat až od určité úrovně postavy. Takto navržený systém mě udržel u hry o několik hodin déle, než jsem původně zamýšlel, kvůli mému natěšení, abych dostal nějaký ten Epic Gear. Na ten se musí dopracovat s některým z mých bojovníků - protože každý gear je pro jinou postavu.

Co se týče hratelnosti, asi není zapotřebí opakovat znova, co už tisíckrát zaznělo před téměř rokem. Jde o bojovku, která i mně, jako nováčka, pěkně chytla a dokázala si omotat kolem prstů nejen díky lootu, ale především díky svižnému a zábavnému stylu soubojů superhrdinů, interaktivnímu prostředí a jako třešnička na dortu jsou legendární útoky jednotlivých bojovníků. To vyžadovalo zkušenosti něco takového vytvořit... čemu se divím, když za tím stojí původní tvůrci Mortal Kombat?!

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

A vlastně, co je tedy v Legendary edici nového?

Hlavní novinkou je přidání nových bojovníků, ale to není jediná věc, na kterou se můžete těšit. Určitě potěší spousty nových skinů, vybavení a všech těch serepetiček, jež vás u hry udrží o další hodiny déle, než jste chtěli.

Takže na koho se můžeme těšit? Dva fighteři z Mortal Kombatu - Raider a Sub-Zero. Prvně jmenovaný umí v boji překvapit příchodem draka, zatímco druhý, dle předpokladů, si své protějšky pěkně zmrazí, aby z nich nadělal kousky ledu do chlazeného nápoje. Atom je připraven jako velký i malý muž, díky čemuž je uhýbání vcelku zábavné. Hellboy vás zase překvapí (no, spíše pobaví) ukrutnou silou svojí přerostlé ruky. Pak tu máme Želvy Ninja - i při zvolení Leonarda se na bojišti klidně protočí i ostatní parťáci. Pro pořádek - do výčtu všech - tu máme ještě: Black Mantu, Darkseidera, Enchantress, Red Hooda a StarFire. A pochopitelně všichni ti, co jsou v původní verzi hry. A to je již pěkná sbírka super-hrdinů, kteří si to spolu mohou pořádně rozdat.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

Pojďme to pěkně shrnout

Jestliže jste do dneška váhali nad tím, zda si Injustice 2 pořídit nebo ne, tak po této hře jistě sáhněte. Tedy ne po Injustice 2, ale po Injustice 2: Legendary Edition, která přináší pořádnou bojovku přístupnou pro všechny, ale především veškerý herní obsah, jenž byste si museli postupně dokoupit v případě, že koupíte "obyčejnou" verzi hry. Tím získáte 10 bojovníků (včetně mých oblíbených Želv Ninja nebo Raidera z Mortal Kombatu). Taktéž přináší navýšení cap levelu pro všechny bojovníky, a spousty nových skinů a všech těch serepetiček, které vás u hry udrží o něco déle, než byste původně očekávali nebo chtěli. Tak na co ještě čekáte, běžte do obchodů a hlavně si to užijte!Za poskytnutí hry děkujeme společnosti Cenega

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

Recenzovaná verze: Xbox ONE

Ceny hry Injustice 2: Legendary Edition srovnáte na Zboží.cz.

Klik pro zvětšení (Injustice 2: Legendary Edition - recenze)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

SUPER
90%
CZECHGAMER
Injustice 2: Legendary Edition je zatraceně dobrá bojovka přístupná pro všechny hráče s pořádným množstvím zábavy.

CGwillWin